شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:21 منتشر شده در مورخ: 1399/02/16 شناسه خبر: 1606309
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی:

عملیات اجرایی احداث واحدهای خیرین مسکن ساز در بیرجند آغاز شد

عملیات اجرایی احداث واحدهای خیرین مسکن ساز در بیرجند آغاز شد
علیزاده گفت: عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکونی خیرساز در شهر بیرجند که سال گذشته باحضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی شد، اکنون با تامین زمین و اجرای عملیات خاک‌برداری از سوی راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حسن علی‌زاده معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث واحدهای خیرین مسکن ساز شهر بیرجند آغاز شد.

 
وی افزود: عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکونی خیرساز در شهر بیرجند که سال گذشته باحضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی شد، اکنون با تامین زمین و اجرای عملیات خاک‌برداری از سوی راه و شهرسازی آغاز شده است.
 
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی گفت: اردیبهشت سال گذشته پروژه ساخت مسکن خیرساز در محله موسی بن جعفر (ع) شهر بیرجند کلنگ‌زنی و اکنون پس طی مراحل تهیه طرح و نقشه و تایید در کمیته‌های فنی، خاک‌برداری منطقه آغاز شد.
 
علی‌زاده عنوان کرد: راه و شهرسازی علاوه بر تامین زمین پروژه، خاک‌برداری را نیز متعهد شده بود که نقشه‌های طرح تایید و پیمانکار برای اخذ پروانه به شهرداری معرفی شده است و عملیات ساخت و ساز بعد از آن آغاز می‌شود.  
 
وی اظهار کرد: زمین برای ۶۰ واحد در این پروژه تامین شده و برای ۱۲۰ واحد دیگر نیز قرارداد در دست اجرا است که امیدواریم پس از تکمیل ساخت واحدهای مسکونی خیرساز آغاز شود.  
 
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با تاکید بر این‌که ساخت مسکن خیرساز در قالب طرح اقدام ملی انجام می‌شود، گفت: محله موسی بن جعفر از جمله محله‌‎های قدیمی شهر بیرجند است که در بخشی از آن سکونتگاه‌های غیررسمی شکل گرفته و آغاز این پروژه منجر به رونق ساخت و ساز در این منطقه می‌شود و در تغییر چهره آن اثرگذار خواهد بود.
 
وی افزود: پس از سفر وزیر راه و شهرسازی در سال گذشته و بازدید از این منطقه طرح فاضلاب محله موسی بن جعفر نیز به تصویب رسید که عملیات اجرایی آن توسط شرکت آب و فاضلاب آغاز شده است.  
 
علیزاده ارایه خدمات شهری در این منطقه را یکی از راهکارها برای خروج آن از محرومیت عنوان کرد و گفت: در قالب بازآفرینی شهری برای این منطقه خانه محله و کتابخانه عمومی نیز ساخته شده که در اختیار شهرداری و نهاد کتابخانه‌های عمومی قرار گرفته است تا تجهیز شود.  
 
انجمن خیرین مسکن ساز فعالیت خود را از سال ۸۸ در استان خراسان جنوبی آغاز کرد و تاکنون ۶۸۲ واحد مسکونی را به متقاضیان واجد شرایط تحویل داده است و ۱۱۶ واحد دیگر را در دست ساخت دارد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1606309
ارسال نظر
نظرات