شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 02:46 منتشر شده در مورخ: 1399/02/18 شناسه خبر: 1606816
سرپرست بسیج سازندگی کرمانشاه:

بسیج سازندگی نماد خدمت رسانی در مناطق محروم است

بسیج سازندگی نماد خدمت رسانی در مناطق محروم است
کامران هزار خانی بسیج سازندگی را نماد خدمت رسانی در مناطق محروم دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ کامران هزار خانی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، با اشاره به ۱۷ اردیبهشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی، اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی در سال ۹۷ به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر هدایت گروه‌های جهادی و خدمت به اقشار محروم شکل گرفت.

سرپرست بسیج سازندگی استان کرمانشاه افزود: سازمان بسیج سازندگی در بخش‌های مختلف از جمله محرومیت‌زدایی، خدمات رسانی، اشتغال، عمران، فرهنگی، اقتصادی، تشکیل بنگاه‌های کوچک، کمک به اقشار محروم و روستاها در سطح کشور اقدامات شایسته ای انجام می‌دهد.

وی مهم‌ترین رسالت بسیج سازندگی را خدمت به مردم عنوان کرد و بیان داشت: این سازمان اهداف و اولویت‌ها و همچنین برنامه‌های خود را تاکنون به خوبی اجرایی کرده و اقدامات خوبی در سطح کشور و به تبع آن در استان انجام شده است.

هزارخانی تصریح کرد: اندیشه امام و مقام معظم رهبری مبتنی بر اصل سازندگی در عرصه انسانی و انسان سازی و همچنین خدمات مادی در نقاط محروم و حاشیه شهرها است و هدف هم با توجه به اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی همین است.

این مسئول ادامه داد: در این گروه‌های جهادی دانش‌آموزان، دانشجویان و تحصیل‌کردگان با شوق و ذوق در خدمت رسانی نقش‌آفرینی می‌کنند.

سرپرست بسیج سازندگی استان کرمانشاه اظهار داشت: این جوانان نقاط محروم را شناسایی و از توان خود و خیرین و همچنین سازمان‌های مردم نهاد استفاده می‌کنند تا بتوانند گوشه‌ای از مشکلات مردم را حل و فصل کنند.

وی افزود: جوانان در گروه‌های جهادی به دنبال این هستند تا اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی مبنی بر کم کردن فاصله طبقات اجتماعی و اجرای عدالت اجتماعی را محقق کنند.

هزارخانی گفت: زمانی می‌توانیم به اهداف بلند و عالی انقلاب برسیم که تمام مردم بتوانند از خدمات به طور متعادل و همسان استفاده کنند به شکلی که امکانات کشور بین آنها به نحوی توزیع شود که همه بتوانند از آن استفاده کنند.

این مسئول بیان داشت: جوانان تحصیل کرده با شرکت در گروه‌های جهادی یاد می‌گیرند که اگر در مسند قرار گرفتند عادلانه خدمت کنند.

وی با بیان اینکه از سال ۹۶ به بعد دو بحران زلزله و سیل را در استان تجربه کردیم، گفت: این حوادث مشکلات عدیده‌ای را برای هموطنان ما به وجود آورد و سازمان بسیج سازندگی با توجه به رسالتی که داشت با تمام گروه‌های جهادی مشغول خدمت رسانی به مناطق آسیب دیده شدند.

سرپرست بسیج سازندگی استان کرمانشاه افزود: در بحث زلزله مجموعه سپاه پاسداران انقلاب، بسیج و بسیج سازندگی بیشتر در روستاها حضور پیدا کردند و در پی این قضیه تفاهم‌نامه‌ای را با بهزیستی برای ساخت ۷۵ منزل مسکونی برای مددجویان سازمان بهزیستی انعقاد کرد و در نتیجه در اسرع وقت این تعداد آماده و تحویل شد.

وی ساخت ۳ باب مدرسه با کمک خیرین در مناطق محروم جوانرود و ثلاث باباجانی، کمک به ساخت ۱۷۰ واحد مسکونی در منطقه اورامانات، جوانرود و ثلاث، احداث ۱۰۹ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد را از دیگر اقدامات سازمان بسیج سازندگی استان کرملنشاه در حادثه زلزله سال ۹۶ عنوان کرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: در مجموع نواحی مقاومت و قرارگاه پیشرفت و آبادانی با کمک بسیج سازندگی ۲۹۲ واحد را تا خرداد ماه سال جاری تحویل خواهد داد.

هزار خانی افزود: از این تعداد ۲۵۰ واحد تحویل شده و ۴۲ واحد دیگر در مرحله نازک کاری قرار دارد و تا خرداد به اتمام خواهد رسید.

وی همچنین به گوشه‌ای از اقدامات بسیج سازندگی در سیل فروردین سال ۹۸ اشاره کرد و بیان داشت: ساخت و تکمیل ۱۶ باب مسجد در سرپلذهاب اهدا ۳۹۳ تخته فرش به منازل آسیب دیدگان از جمله این اقدامات است.

سرپرست بسیج سازندگی استان کرمانشاه گفت: طبق تفاهم‌نامهای که با بهزیستی استان داشتیم ساخت ۲۸ واحد مددجویان که در سیل آسیب دیدند در دست ساخت است و تا پایان سال به اتمام خواهند رسید.

هزارخانی بیان داشت: همچنین ۷۲ واحد مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل مربوط به مددجویان کمیته امداد توسط بسیج سازندگی و گروههای جهادی در دست ساخت است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1606816
ارسال نظر
نظرات