شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 11:45 منتشر شده در مورخ: 1399/02/19 شناسه خبر: 1607171
امام جمعه فردوس:

رئیس‌جمهور با مشورت گرفتن از بزرگان مانع حضور عوامل نفوذی به ایران شود

رئیس‌جمهور با مشورت گرفتن از بزرگان مانع حضور عوامل نفوذی به ایران شود
حجت الاسلام بابایی گفت: باید رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و دولتمردان ایران سعی کنند افرادی را که عامل نفوذ می‌شوند به کشور راه ندهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد رضا بابایی ماهانی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص حضور سفیر آلمان در ایران اظهار کرد: اعتقاد ما بر این است که در مجلس شورای اسلامی، دولت و جای جای ایران اسلامی مسئله نفوذ اتفاق افتاده است.

 
وی افزود: متاسفانه مسئله نفوذ به اندازه‌ای در کشور پیشرفت داشته که مشاهده شد در مسائل هسته‌ای، افراد نفوذی بسیاری همراه وزیر امور خارجه ایران در مجامع بین المللی حضور داشتند و بعد از مدت طولانی شناسایی شدند.
 
امام جمعه فردوس بیان کرد: بازگشایی سفارت انگلیس در ایران با توجه به دشمنی انگلیس با کشور ما  قابل توجیه نیست. متاسفانه طی چند ماه اخیر در بحث گرانی بنزین شاهد حضورسفیر انگلیس بین دانشجویان معترض به مسائل کشور بودیم که در واقع این فرد مدیریت این تجمع و اعتراضات را برعهده داشت.
 
حجت الاسلام بابایی عنوان کرد: متاسفانه دشمنان از جمله انگلیس در ایران به روش های مختلف سیاست‌های خود را یکی پس از دیگری اجرایی می‌کند.
 
وی با بیان این‌که انگلیس در ایران جا باز کرده و سفارتخانه دارد، اظهار کرد: در حال حاضر نیز با اجرایی شدن سیاست‌های انگلیس و صهیونیست در کشور شاهد تشکیل سفارتخانه‌های متعدد و حضور سفیران کشورهای مختلف در کشور هستیم که متاسفانه این افراد در مجلس شورای اسلامی و مجامع بین المللی نفوذ می‌کنند.
 
امام جمعه فردوس گفت: وقتی فردی وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی بوده و به عنوان کاردار و سفیر از طرف کشورهای آلمان، انگلیس، فرانسه و سایر کشورها در ایران حضور پیدا می‌کند قطعا در صدد براندازی و ایجاد زحمت برای نظام اسلامی است.
 
حجت الاسلام بابایی تاکید کرد: دولت وظیفه دارد با مشورت گرفتن از شخصیت‌های بزرگی که در کشور حضور دارند احتیاط کرده و از پذیرش هر فردی به عنوان کاردار یا سفیر در کشور امتناع کند که از حضور عوامل نفوذی در کشور جلوگیری شود.
 
وی با اشاره به خط و نشان کشیدن برخی از کشورها برای حضور در ایران، خاطرنشان کرد: قرار نیست کشور ایران به سایر کشورها باج بدهد و شاهد حضور هر گونه افرادی به عنوان سفیر، کاردار یا عناوین دیگر در کشور باشیم.
 
امام جمعه فردوس با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) مبنی بر حضور عده‌ای اروپایی در ایران، بیان کرد: امام راحل (ره) در این شرایط گفتند: " دولت و ملت ایران عجز و التماس نکنید، اینها خودشان برمی‌گردند". منافع کشورهای دیگر در ایران است چراکه کشور ما بازار گسترده‌ای برای اقتصاد کشورهای آمریکایی و اروپایی است و نمی‌توانند از ایران دست بردارند.
 
حجت الاسلام بابایی تصریح کرد: احتیاط شرط عقل است دولت باید در این خصوص مواظبت کند اجازه حضور نیروهایی که وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی هستند و سابقه دار را به عنوان نفوذی در کشور ندهد که در پست های مهم کشور تصدی داشته باشند و اطلاعات و کارهای کشور ما را به دیگر کشورهای دیگر منتقل کنند. 
 
وی با اشاره به پرتاب ماهوراه نور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سپاه قبل از پرتاب ماهواره اصلا این مسئله را رسانه‌ای نکرد. در حالی که دولت وقتی برای پرتاب ماهواره می‌خواست اقدام کرد چندین نوبت این اقدام را رسانه‌ای کرد اما به موفقیت نرسید. اما وقتی پرتاب ماهواره نور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت انجام شد و بعد از آن رسانه‌ای شد این موفقیت چشم دشمنان را کور کرد.
 
امام جمعه فردوس تاکید کرد: باید رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و دولتمردان ایران  سعی کنند افرادی را که عامل نفوذ می‌شوند به کشور راه ندهند.
 
حجت الاسلام بابایی در خصوص خواسته عمومی در خصوص اقدامی از سوی وزیر اطلاعات مبنی بر اخراج سفیر آلمان از کشور،گفت: این مسائل بیش از همه مسئولان به شخص رئیس جمهور ارتباط دارد و این امر از عهده وزیر اطلاعات خارج است. متاسفانه رئیس جمهور نیز آنگونه که باید و شاید به منویات مقام معظم رهبری توجه ندارد و به همین دلیل است که شاهد مشکلات متعدد در زمینه‌های مختلف در ایران هستیم.
 
وی در خصوص به معضل تبدیل شدن سفارتخانه های کشورهای اروپایی در ایران، گفت: وقتی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالروز تولد ملکه در سفارتخانه انگلیس حضور پیدا می‌کنند چگونه می‌توان انتظار داشت که سفارتخانه‌ها معضل و باراندازی برای اسرائیل نباشد. 
 
امام جمعه فردوس بیان کرد: ان‌شاءالله در مجلس آینده که نیروهای ولایی و انقلابی وارد مجلس شورای اسلامی می‌شوند مشکلات حل شود. مجلس نیز باید نظارت قوی بر تمام امور کشور داشته باشد و تا این نظارت‌ها نباشد از اخبار ضد و نقیض و نگران کننده در امان نخواهیم بود.
 
حجت الاسلام بابایی با اشاره به پذیرش مسئول اطلاعاتی آلمان به عنوان سفیر در ایران در حالی که آلمانی‌ها با دیپلمات ایرانی به اتهام واهی برخوردهای خشن و تندی انجام دادند، اظهار کرد: دولت ایران باید یک اقدام متقابل در این خصوص داشته باشد که وقتی آلمان با دیپلمات ایرانی برخورد نامناسبی دارد در ایران این همه با دیپلمات‌های آنان با احترام برخورد نشود.
 
وی با بیان این‌که دولت ایران باید برای حمایت از دیپلمات ایرانی در مقابل حضور سفیر انگلیس در کشور اقدام متقابل داشته باشد، ادامه داد: دولت ایران نباید فردی را که به با سرویس های اطلاعاتی در ارتباط بوده به عنوان سفیر در ایران بپذیرد.
 
امام جمعه فردوس تاکید کرد: باید تمام رسانه‌ها و خبرنگاران به مسئله حضور و اخراج سفیر آلمان در ایران با توجه به سوابقی که دارد دامن بزنند و این یک مطالبه عمومی از دولت و وزارت خارجه ایران برای عدم پذیرش این‌گونه عناصر باشند چراکه قطعا موثر خواهد بود.
 
حجت الاسلام بابایی گفت: امیدواریم دیگران نیز به صحنه آمده و این اقدام را محکوم کنند تا به انقلاب اسلامی لطمه وارد نشود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1607171
ارسال نظر
نظرات