شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:31 منتشر شده در مورخ: 1399/02/20 شناسه خبر: 1607379

خرید و فروش «جا» در مراکز تعویض پلاک سنندج از 60 تا 300 هزار تومان‎!

خرید و فروش «جا» در مراکز تعویض پلاک سنندج از 60 تا 300 هزار تومان‎!
کافیست از اول شهرک مولوی سنندج به سمت مرکز تعویض پلاک گذر کنی، مرکزی که حتما خیلی ها تا به  حال گذرشان به آنجا افتاده است؛ مرکزی که به نوعی شناخته شده ترین مرکز شهر برای خودروداران است؛ چه آن ها که خریدارند و چه آن ها که فروشنده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، چندی پیش پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان بعد از 50 روز از تعطیلی مراکز تعویض پلاک استان کردستان اعلام کرده که با اعمال تدابیر بهداشتی و طرح زوج و فرد تعویض پلاک های استان آغاز به کار خواهند کرد.

این در حالی است که کافیست از اول شهرک مولوی سنندج به سمت مرکز تعویض پلاک گذر کنی، مرکزی که حتما خیلی ها تا به  حال گذرشان به آنجا افتاده است؛ مرکزی که به نوعی شناخته شده ترین مرکز شهر برای خودروداران است؛ چه آن ها که خریدارند و چه آن ها که فروشنده اند.

خودروهای رنگارنگی را می بینی که دو روز در صف انتظار منتظر ایستاده اند تا بلکم نوبت آنها برسد و چنانچه بسیار عجله داشته باشند و جیبشان هم پر پول باشد به سمت جلو رفته و صف یک سری از افراد که عجله ای برای این کار را ندارند با قیمت 65 هزار تومان خریداری می کنند و چنانچه میخواهی اولین نفری باشی که کارت راه بیفتد کافیست به اولین راننده که در جلوترین صف قرار دارد مبلغ بیشتری را پیشنهاد دهی که جایت آنجاست و زودتر از همه نوبتت فرا می رسد آن هم با 300 هزار تومان!

البته نیروی انتظامی اعلام کرده است که تدابیر لازم اندیشه شده تا از ازدحام در مراکز تعویض پلاک پیشگیری شود، بر این اساس پذیرش افراد بر اساس شماره های زوج و فرد انجام می شود.

دو روز معطلی برای کار ۲۰ دقیقه ای

یکی از شهروندان سنندجی در این باره گفت: برای ورود به مرکز تعویض پلاک سنندج باید ساعت پنج، ۶ صبح به مرکز مراجعه کنی و تمام روز را معطل کاری شوی که تنها ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد، آنهم نوبتت فرا نمی رسد و فردای آن روز بعد از کلی معطل بودن کارمان راه میافتد.

 وی گفت: گویا تدابیر مسوولان دراین زمینه در حد صفر است، در این روزهای کرونایی، مردم هجوم آورده اند و برای تعویض پلاک، صف تشکیل داده اند، این در حالی است که به علت کرونا، همین مراکز تعطیل شد و اکنون تمام تقاضا یک جا، باید پاسخ داده شود.  

وی افزود: کرونا سبب تعطیلی مراکز شد و اکنون صف ها در این مراکز، عاملی برای نیشخند کرونا به مردم شده است.

یکی دیگر از مراجعه کنندگان هم از نحوه خدمات رسانی گلایه کرد و گفت: دیروز برای تعویض پلاک به مرکز مراجعه کردم، جمعیت به حدی زیاد بود که سالن کوچک، به سرعت پر شد، مردم در حیاط و برخی هم در خیابان ساعت ها در انتظار ماندند.

وی افزود: معطلی ها و انتظار طولانی مردم را کلافه کرد و علاوه بر آن، بارش باران سبب شد تا مردم دچار زحمت شوند، با بارش باران، در سالن مرکز را بستند و دیگر کسی را به داخل راه ندادند، مردم در زیر باران خیس شدند.

نیاز به افزایش غرفه 

یکی دیگر از شهروندان سنندج هم گفت: مرکز تعویض پلاک، در روزهای عادی هم همیشه شلوغ و پرازدحام بود و اکنون که پس از دو ماه تعطیلی، بازگشایی شده، این شلوغی ها، جای خود دارد.

علی یاری افزود: مسوولان در این روزهای کرونایی، باید تدبیر و فکری داشته باشند، باید تعداد غرفه ها در مرکز تعویض پلاک را زیاد کنند.

وی اظهار داشت: هر چند افزایش تعداد غرفه ها به صورت دائم، مورد نیاز مردم است اما انتظار می رود در این روزها به صورت موقت، یک غرفه به شمار غرفه های مرکز تعویض پلاک افزوده شود.

فقط متعاملین با یکدیگر حضور پیدا کنند تا تجمع در مراکز افزایش پیدا نکند

برزو مرادی رئیس پلیس راهور کردستان اظهار داشت:‌ مردم در موارد غیرضرور برای انجام امور مربوط به تعویض پلاک خودرو به مراکز مجاز مراجعه نکنند و در صورت ضرورت نیز به سعی کنند در فواصل زمانی حضور پیدا کنند.

وی تاکید کرد: کسانی هم که به این مراکز رجوع می‌کنند به توصیه کارکنان مرکز تعویض پلاک یا دفاتر خدمات خودرویی توجه کنند و به تعداد مشخص شده وارد محوطه شوند.

مرادی افزود: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا، مراجعین به این مراکز همراه با خود نیاورند و فقط متعاملین با یکدیگر حضور پیدا کنند تا تجمع در مراکز افزایش پیدا نکند.

وی با اشاره به اینکه تردد خودروها در سطح شهر کاهش یافته است، یادآور شد:‌ تمام کارهای مربوط به راهنمایی و رانندگی را تسریع داده‌ایم و توصیه‌های ایمنی به ماموران به صورت روزانه ارائه می‌شود تا به اطلاع مراجعین رسانده شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1607379
ارسال نظر
نظرات