شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:16 منتشر شده در مورخ: 1399/02/20 شناسه خبر: 1607400
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه:

سرانه فضای سبز در کرمانشاه ۸.۲۳ متر مربع است

سرانه فضای سبز در کرمانشاه ۸.۲۳ متر مربع است
فرامرز رحمتی با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز در کرمانشاه ۸.۲۳ متر مربع است، گفت: از جایگاه خوبی در کشور برخوردار هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرامرز رحمتی زاده در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: در حال حاضر سرانه فضای سبز کرمانشاه ۸.۲۳ متر مربع است که درصدد هستیم تا پایان سال به ۸.۶ متر مربع برسد.

وی افزود: در حال حاضر سرانه استاندارد فضای سبز در کشور ۱۲ مترمربع است و کرمانشاه از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است همچنین سرانه زیست محیطی در کرمانشاه ۱۶ متر مربع است که در تلاش هستیم با درختکاری و کاشت گونه‌های گیاهی در نقاطی که امکان توسعه فضای سبز دارد، تا پایان سال به ۹ تا ۹.۲ متر مربع افزایش یابد.

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه راه اندازی پارک‌های محله‌ای جزو برنامه‌های مناطق هشت گانه شهرداری است، گفت: امسال درصدد ارتقای کیفیت فضای سبز با افزایش گلکاری و کاشت درختچه‌های سبز حجمی هستیم.

وی عنوان کرد: همچنین زمین‌های مستعد فضای سبز به پارک‌های محله‌ای تبدیل خواهند شد همان گونه که در سال گذشته شاهد راه اندازی چندین پارک محله‌ای در مناطق هشت گانه کرمانشاه بودیم و اکنون نیز شماری از پروژه‌ها در دست تکمیل است.

رحمتی زاده گفت: در راستای کیفی سازی پارک‌ها همچنین به دنبال تجهیز امکانات پارک‌ها، بروزرسانی المان‌های شهری و وسایل بازی و ورزشی هستیم.

این مسئول بیان داشت: برای فصل تابستان نیز درصدد تجهیز همه پارک‌های سطح شهر هستیم تنها در یک نقطه تجمع نشود و پس از شکست کرونا مردم از فضای سبز پارک‌ها استفاده کنند زیرا مردم خواهان استفاده از پاک در شب و همچنین در طول روز هستند برهمین مبنا تأمین روشنایی، زیبا سازی المان‌ها و تجهیز وسایل موجود در دستور کار است.

وی خاطر نشان کرد: به منظور تکمیل پروژه پارک جنگلی سراب قنبر ۴۰ هکتار درختکاری انجام شده و اکنون در حال نگهداری هستیم.

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه عنوان کرد: در برخی از نقاط سطح شهر درختان سراب قنبر در قالب تپه خاکی جنگلی مشخص هستند.

رحمتی زاده گفت: برای تکمیل پروژه مذکور اعتبارات مورد نیاز تزریق نشده از سوی دیگر شهرداری با توجه به نیاز پارک‌ها و معابر شهری به بهسازی توان تأمین اعتبار ندارد برهمین مبنا درصدد واگذاری این قسمت به سرمایه گذار از طریق واحد سرمایه گذاری شهرداری هستیم.

رحمتی زاده گفت: شهرداری کرمانشاه به دنبال تولید گل و گیاه شهر کرمانشاه به عنوان کاری بزرگ است و بالاخره پس از سال‌ها گلخانه پارک شرقی راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1607400
ارسال نظر
نظرات