شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1399/02/20 شناسه خبر: 1607413
در گفتگو با کامبیز درم‌بخش؛

هنرهای تجسمی در بلاتکلیفی قرار گرفته است

هنرهای تجسمی در بلاتکلیفی قرار گرفته است
کامبیز درم‌بخش با اشاره به وضعیت معیشتی هنرمندان در ایام کرونا، اظهار کرد: الان که گالری‌ها تعطیل شده و کسانی که کار می‌خریدند زیاد رغبتی نشان نمی‌دهند، همه ما در حالتی از بلاتکلیفی قرار گرفته‌ایم‌.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ این هنرمند کاریکاتوریست که این روزها مجموعه‌ای از آثارش را به صورت آنلاین منتشر می‌کند، درباره اینکه چقدر هنرهای تجسمی تحت تاثیر جریان شیوع ویروس کرونا قرار می‌گیرد، اظهار کرد: در همین مدت نیز آثاری خلق شده است که مربوط به همین روزگار است و من نیز از اولین کسانی بودم که در این زمینه شروع به کار کردم.

او ادامه داد:  به هرحال این روزها دورانی است که در آینده ثبت می‌شود. ممکن است این آثار را هم کسی نخرد و ما نیز با هدف فروش آنها را خلق نمی‌کنیم، اما موقعیتی است که باید حتما ثبت شود و به نوعی تاریخ‌نگاری محسوب می‌شود. 

این هنرمند پیشکسوت خاطرنشان کرد: در این میان مساله‌ای که مهم است و هیچ کسی تاکنون چندان توجهی به آن نکرده وضعیت معیشتی هنرمندان است. به هر حال تمام هنرمندان به غیر از آن چند نفری که پولدارند، سایرین بی‌پول هستند، به کار احتیاج دارند و متاسفانه از جایی هم حقوق نمی‌گیرند. در این میان الان که گالری‌ها تعطیل شده و کسانی که کار می‌خریدند زیاد رغبتی نشان نمی‌دهند، همه ما در حالتی از بلاتکلیفی قرار گرفته‌ایم‌. 

درم‌بخش یادآور شد: هنرمند فقط شامل هنرهای تجسمی نمی‌شود و شامل میلیون‌ها نفری می‌شود که هر کدام به نوعی به واسطه رشته‌هایی همچون موسیقی، تئاتر، سینما نویسندگی، روزنامه‌نگاری و ... ارتزاق می‌کنند و الان بلاتکلیف هستند و نمی‌دانند در آینده چه می‌شود. این مشکلی است که تاکنون کسی به نه به آن اشاره‌ای کرده و نه کسی هم جوابی درباره آن داده و تصمیمی هم گرفته نشده است؛ به هر حال فعلا مجبوریم صبر کنیم. 

«کرونا شوخی سرش نمی‌شود؛ باهاش سلفی نگیریم!!!» _ کامبیز درم‌بخش 
«در خانه بمانیم» _ کامبیز درم‌بخش
«درخانه بمانیم»_ کامبیز درم بخش
اثری از کامبیز درم‌بخش
«روزهای قرنطینه؛ من در خانه کار می‌کنم. من در خانه می‌مانم»؛ کامبیز درم‌بخش
«شب‌های قرنطینه»؛ کامبیز درم بخش
«روزهای قرنطینه؛ در خانه بمانید. بیرون هم خبری نیست!!!»؛ کامبیز درم‌بخش

منبع:ایسنا

 

https://www.dana.ir/1607413
ارسال نظر
نظرات