شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 11:06 منتشر شده در مورخ: 1399/02/20 شناسه خبر: 1607418
عضو شورای عالی نظارت بر نمایش کشور:

مردم ایران در رزمایش کمک مومنانه همت خود را در طبق اخلاص گذاشتند

مردم ایران در رزمایش کمک مومنانه همت خود را در طبق اخلاص گذاشتند
مشاور عالی بنیاد روایت فتح و عضو شورای عالی نظارت بر نمایش کشور گفت: مردم ایران در رزمایش کمک مومنانه همت خود را در طبق اخلاص گذاشته و با حضوری خالصانه با آسیب‌دیدگان اعلام همدردی کرده تا با اقدام خود یک اتفاق ناخوشایند را به اتفاقی خوشایند و خاطره‌ای زیبا تبدیل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن سلیمانی مشاور عالی بنیاد روایت فتح و عضو شورای عالی نظارت بر نمایش کشور در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: مردم ایران با یک تمدن کهن و مردم‌سالار از قدیم روبه‌رو بوده‌اند و حس شفقت و نوع‌دوستی را از همان ابتدا نسبت به هم داشته‌اند.
 
وی با بیان اینکه مردم کشور از دیرباز نسبت به هم‌وطنان و هم‌نوعانشان چه در ایران و چه در جهان حس هم‌زادپنداری دارند و این سبب می‌شود در بسیاری از موارد و اتفاقات حضوری فعال داشته و در جهات تزکین آلام دیگران وارد صحنه می‌شدند اضافه کرد: این حسی کم‌نظیر است که بارها و بارها در ایران شاهد تکرار آن بودیم و از آن جمله می‌توان به جنگ تحمیلی اشاره داشت که در جریان آن کمک‌های بسیاری به ایران شد و اگر این کمک‌های مردمی نبود قطعا ما نمی‌توانستیم در مقابل هجوم عراق دوام بیاوریم.
 
سلیمانی خاطرنشان کرد: همت و کمک مومنانه مردم ایران بدون هیچ‌گونه ریا و خودنمایی و برای رضای خدا و شاد کردن دل‌های آسیب‌دیدگان است، که قطعا در پیشگاه خداوند مورد تحسین قرار خواهد گرفت.
 
مشاور عالی بنیاد روایت فتح ادامه داد: ایران علاوه بر جنگ‌هایی که در گذشته به آن تحمیل شده به سبب موقعیت جغرافیایی و اقلیمی شاهد بروز حوادث بسیاری بوده است اما در همه این مشکلات مردم نشان دادند که به راحتی می‌توان از سد آن گذشت و امروز هم با انتشار این ویروس در کل کره زمین با وجود اینکه در بسیاری از نقاط مردم نسبت به هم بی‌تفاوت بودند و حتی در برخورداری از امکانات بیشتر رقابت داشتند اما در ایران با وجود اینکه مردم خود در آلام و ناراحتی بودند اما مثل همیشه از کمک مومنانه لذت می‌برند و این کمک آن‌ها به دور از هرگونه ظاهرسازی و خودنمایی می‌باشد.
 
وی با اشاره به اینکه مردم ایران در رزمایش کمک مومنانه همت خود را در طبق اخلاص گذاشته و با حضوری خالصانه با آسیب‌دیدگان اعلام همدردی کرده تا با اقدام خود یک اتفاق ناخوشایند را به اتفاقی خوشایند و خاطره‌ای زیبا تبدیل کنند تاکید کرد: مردم در رزمایش کمک مومنانه تهدید را به یک فرصت برای اثبات بندگی خدا، انفاق و حضور موثر و پشت به پشت هم در حوادث تبدیل کرده و از آن سربلند بیرون آمدند.
 
سلیمانی بیان داشت: در جنگ تحمیلی این بسیج عمومی بود که خاک ایران را از گزند دشمن نجات داد و این اتفاق به فرمان حضرت امام خمینی (ره) رخ داد و با فرمان ایشان همه پای کارآمدند و بسیج هم با این تفکر ودیدگاه به وجود آمد که از دل مردم باشد، در قضایای سیل و زلزله یکی از کسانی که در تسکین آلام مردم پیشگام بوده همین بسیجیانی بودند که از دل مردم برخاسته و برای ایجاد همگرایی و تمشیت و راهگشا برای فائق شدن به یک بلا حضور داشتند.
 
عضو شورای عالی نظارت بر نمایش کشور ویروس کوئید 19 را نیز یکی از بلاهای تاریخ کشور عنوان و یادآور شد: باز هم بسیج به میدان آمده تا این بلا را فاتحانه شکست دهد و این نیاز به یک مشارکت عمومی داشته و این مشارکت در بسیج وجود دارد و شبانه‌روز این بسیجیان عاشقانه در کوی و برزن حضور یافته و با تمسک به مسلک مولا علی (ع) کمبودها را شناسایی و در پی جبران این کمبودها بودند.
 
وی تاکید کرد: این اتفاقات برای بسیج و سپاه امری سازماندهی و تعریف شده است و هرجایی که مردم در رنج باشند این افراد جلودار بوده و در میدان حضور دارند و سعی دارند تا با حضور خود حداقل از لحاظ روانی مردم احساس دلتنگی نداشته و بسیج انتقال ‍‌دهنده دیدگاه‌های رهبری نسبت به مردم‌سالاری است، این نهاد مردمی همواره سعی داشته قدمی برای رفع درد و رنج مردم نسبت به هر بلایی داشته باشد.
 
سلیمانی با بیان اینکه بنده نیز همانند بقیه مردم با افتخار به این رزمایش می‌پیوندم و همان‌طور که در زمان جنگ تحمیلی برای ادای دین وارد جبهه شدیم امروز هم وارد صحنه می‌شویم.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1607418
ارسال نظر
نظرات