شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1399/02/20 شناسه خبر: 1607478
نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم:

وزارت خارجه نباید یک افسر اطلاعاتی و امنیتی را به عنوان سفیر آلمان می پذیرفت/ کمیسیون امنیتی مجلس باید "ظریف" را به مجلس بخواند

وزارت خارجه نباید یک افسر اطلاعاتی و امنیتی را به عنوان سفیر آلمان می پذیرفت/ کمیسیون امنیتی مجلس باید "ظریف" را به مجلس بخواند
نماینده رشت در مجلس یازدهم با بیان اینکه در عرف بین الملل به هیچ وجه امکان ندارد کسی که افسر امنیتی یک کشور است در کشور دیگر سفیر شود، گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس باید ظریف را بخواند و از دولت پیگیر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم که دیپلمات و نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آسیایی و آفریقایی نیز بوده است در رابطه با امنیتی بودن سفیر آلمان در ایران، اظهار کرد: چنین چیزی در عرف بین الملل وجود ندارد، به هیچ وجه امکان ندارد کسی که افسر اطلاعاتی و امنیتی یک کشور است در کشور دیگر سفیر شود، حتی احتمال این موضوع هم مورد قبول نیست چه بسا که در این مورد مطمئن هستیم.

وی با بیان اینکه در این هفته جلسه‌ای در وزارت امور خارجه دارم و موضوع را پیگیری خواهم کرد افزود: شما بینید برخی کشورها بعضی از افراد ما را به عنوان سفیر قبول نمی کنند چون احتمال می دهند با سازمان های نظامی و اطلاعاتی ایران ارتباط داشته باشد، حال چه شده که وزارت خارجه ایران، این فرد را که افسر امنیتی آلمان بوده به عنوان سفیر قبول کرده؟! باید او را رد می کردند و نمی پذیرفتند.

وی با تأکید بر اینکه کمیسیون امنیت ملی مجلس باید جلوی این حرکت را بگیرد و باید ظریف را بخواند و از دولت پیگیر شود، گفت: مشخص است که حضور این شخصیت ها در کشور برای انجام کار امنیتی علیه ایران است و هیچ وقت به نفع ما کار نمی کنند.

اگر کار به مجلس یازدهم برسد سفیر آلمان اخراج خواهد شد

نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم در پاسخ به این سؤال که ممکن است این شخص عنصر نامطلوب تشخیص داده شده و از ایران اخراج شود گفت: پیش بینی من این است که اگر این موضوع به مجلس یازدهم برسد حتما ما این کار را انجام خواهیم داد.

احمدی در پایان بیان کرد: در یک کلمه ما به آمریکا به هیچ وجه اعتماد نداریم  و در موضوعات برجام و بین المللی رفتار خصمانه آن‌ها را دیده ایم‌ و رفتار آلمان هم که مشخص است، مگر می شود یک نفر را که اصلا شما بگویید افسر امنیتی جزء است، یک عضو جزء است را به عنوان سفیر پذیرفت!

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1607478
ارسال نظر
نظرات