شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:03 منتشر شده در مورخ: 1399/02/20 شناسه خبر: 1607624
استاندار کرمانشاه:

امسال باید سال جهش در رونق مسکن باشد/اتمام ساخت بیش از ۳۸۰۰ واحد مسکن مهر در کرمانشاه

امسال باید سال جهش در رونق مسکن باشد/اتمام ساخت بیش از ۳۸۰۰ واحد مسکن مهر در کرمانشاه
هوشنگ بازوند با تاکید بر تسریع در اتمام واحدهای مسکن مهر در استان گفت: امسال باید سال جهش در رونق مسکن باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شورای مسکن استان کرمانشاه، امروز در استانداری برگزار شد.

 

امسال باید سال جهش در رونق مسکن باشد

هوشنگ بازوند امروز شنبه در شورای مسکن استان کرمانشاه، که در استانداری برگزار شد در خصوص تعداد واحدهای مسکن مهری که قرار است تا پایان امسال به اتمام برسد، اظهار داشت: ظرف مدت ۲۴ ساعت اطلاعات کامل این پروژه‌ها در اختیار فرمانداران شهرستانهای مربوطه به تفکیک قرار بگیرد.

استاندار کرمانشاه افزود: اگر قرار است امسال ۳۸۱۴ واحد مسکن مهر به سرانجام برسد لازم است در زیرساخت‌ها دستگاه‌های ذیربط از جمله برق، آب و … همکاری داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین ضروری است لیست جامعی از مسکن مهرها تهیه و مشکلات و موانع آن احصاء شود و به فرمانداران جهت رفع مشکلات ابلاغ شوند.

بازوند با توجه به اینکه تا پایان امسال ۱۲۵۶ واحد مسکن مهر دیگر در شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت نیز به اتمام برسد، بیان داشت: بناست امسال پرونده مسکن مهر با بیش از ۵ هزار واحد بدون مشکل به اتمام برسد.

استاندار کرمانشاه گفت: از این تعداد مسئولیت ۳۸۱۴ واحد با راه و شهرسازی و ۱۲۵۶ واحد نیز با بنیاد مسکن است.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: همچنین ضروری است واحدهای مسکن مهری که به هر دلیلی مشکلات حقوقی دارند جزو طرح اقدام ملی آورده شود.

بازوند اظهار داشت: به هر میزان که مسکن مهر را به تعویق بیندازید و کار کارشناسی آن انجام نشود بدون شک از طرح اقدام‌ملی عقب خواهیم ماند.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ باید جهش در رونق مسکن ایجاد کنیم و به این منظور جلسات به طور هفتگی و مستمر برگزار خواهد شد تا مشکلات و موانع شناسایی و برطرف شوند.

بازوند افزود: اگر جهش تولید در بحث مسکن شکل بگیرد بدون شک می‌تواند در رونق صنایع دیگر مؤثر باشد و اشتغالزایی خوبی به دنبال داشته باشد.

استاندار کرمانشاه گفت: در حال حاضر یکی از نگرانی‌های مردم بحث مسکن است لذا تلاش در این مسیر تلاش برای رفع مشکلات مردم به حساب می‌آید و باید مسئولین ذیربط به این مساله اهتمام ویژه داشته باشند.

 

اتمام ساخت بیش از ۳۸۰۰ واحد مسکن مهر در کرمانشاه طی امسال

مسعود شریفی امروز شنبه در شورای مسکن استان کرمانشاه، که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: تا پایان امسال ۳۸۱۴ واحد مسکن مهر به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه افزود: از این تعداد ۲۹۸۸ واحد مربوط به شهرستان کرمانشاه ،۱۶۰ واحد هرسین ،۴۰۰ واحد اسلام آباد، ۱۱۲ واحد کنگاور و ۱۵۴ واحد جوانرود است.

شریفی گفت: در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر بالغ بر ۴۵ هزار و۱۷۶ واحد با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد داریم که تا کنون ۳۹ هزار و ۹۳ واحد افتتاح شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: از مجموع واحدهای باقیمانده تعداد ۲ هزار و ۷۷۳ واحد فاقد متقاضی و با پیشرفت زیر ۳۰ درصد هستند.

این مسئول بیان داشت: همچنین ۱۸۱۰ واحد در قالب تفاهم‌نامه و اجاره ۹۹ ساله و همچنین ۲۰۰۴ واحد در قالب خودمالکی در سال ۹۹ به مرحله بهره برداری و افتتاح خواهند رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه اظهار داشت: از سال ۹۶ تا کنون ۴۴۸۲ واحد تکمیل و تحویل داده شده است و پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ ۳۸۱۴ واحد دیگر به پایان برسد.

وی گفت: با این روند ۲۲۶۹ واحد باقی می‌ماند که تا مرداد سال ۱۴۰۰ به اتمام خواهند رسید.

شریفی در خصوص پروژه‌هایی که توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به مناقصه گذاشته شده است، بیان داشت: بر این اساس ستاد اجرایی ۲ مناقصه در مسکن مهر دولت آباد و مراد آباد برگزار کرده است که متأسفانه استقبال خوبی از این مناقصه‌ها بعمل نیامده است.

وی عدم شرکت انبوه سازان در این مناقصه را یکی از دلایل استقبال ضعیف از طرح دانست و گفت: در این پروژه‌ها متقاضیان توسط راه و شهرسازی معرفی می‌شوند اما مابقی اقدامات از جمله پیگیری وام بر عهده خود پیمانکاران است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1607624
ارسال نظر
نظرات