شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 19:30 منتشر شده در مورخ: 1399/02/20 شناسه خبر: 1607746
همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع)؛

مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در استان سمنان آغاز شد/توزیع 30هزار بسته معیشتی در سطح استان

مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در استان سمنان آغاز شد/توزیع 30هزار بسته معیشتی در سطح استان
مرحله دوم رزمایش سراسری کمک مومنانه با مشارکت بسیجیان و خیرین و با توزیع 30 هزار بسته معیشتی از امروز در استان سمنان آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در سمنان با توزیع بیش از 30 هزار بسته کمک معیشتی در استان سمنان آغاز شد.

 
با  شیوع بیماری کرونا محدود شدن فعالیت‌‌ها منجر به ‏آسیب دیدن اقتصاد برخی از خانوارها شد، در این میان ‏حرکتهای خودجوشی در کمک های معیشتی شکل گرفت اما ‏بعد از سخنرانی مقام معظم رهبری در نیمه شعبان و تاکید ‏ایشان بر آغاز رزمایش های کمک مومنانه این حرکت در ‏سراسر کشور به اجرا درآمد.
 
شاید چند ماه قبل اگر می‌شنیدیم که خانواده‌ای به جای برگزاری مراسم ترحیم برای عزیز  درگذشته خود، یا برگزاری مراسم عروسی برای فرزندان دلبندشان، مواد ضدعفونی، ماسک یا بسته‌های غذایی خریده و هدیه است؛ تعجب می‌کردیم و شاید به قضاوت کار آنها می‌نشستیم اما اکنون می‌دانیم که بعد از توزیع همان بسته‌های بهداشتی، چقدر برای آمرزش روح عزیز درگذشته دعا شده و چه برکتی در زندگی نوعروسان و نودامادان جاری و ساری شده است.
 
تا چند صباح قبل کار دانش‌آموزان فقط درس خواندن بود اما این روزها، دانش‌آموزان در حال برگزاری امتحانی فراتر از کتاب‌های درسی هستند. امتحانی که عزت کشور را رقم می‌زند؛ تعداد کارگاه‌های خدمت رسان که در روزهای اخیر با همت دانش‌آموزان و دانشجویان به نیت سلامتی مردم راه‌اندازی شده و به خوبی مدیریت می‌شود کم نیست.
 
این روزها پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه‌شعبان مبنی بر راه‌اندازی رزمایش گسترده در کشور در راستای کمک مومنانه به نیازمندان و حمایت از خانواده‌هایی که اقتصاد آنان تحت تاثیر شیوع کرونا ویروس قرار گرفته، آغاز شد، تمام اقشار مردم پای کار آمده‌اند.
 
در این شرایطی نهادهای مختلف از جمله کمیته امداد، هلال احمر، بهزیستی، بسیج سازندگی و... به صحنه آمدند و امروز مرحله دوم  توزیع60 هزار بسته کمک معیشتی در بین افراد نیازمند استان آغاز شد.
 

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

 
سرهنگ علی خالقیان معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمناندر مراسم دومین مرحله از رزمایش کمک مومنانه در با اشاره به اینکه امروز یک رزمایش بی نظیری در استان ما اتفاق می‌افتد که به عنوان خاطره به یاد ماندنی در ذهن‌ها می‌ماند، اظهار داشت: هرچه داریم از مردم داریم و امروز این‌جشن مواسات و نوع دوستی و کمک به مؤمنان را تدارک دیده ایم.
 
وی با بیان اینکه بسیج مستضعفین از همان روزهای اول شیوع کرونا با جمع آوری کمک‌های مردمی و قبل از دستور رهبری مبنی بر کمک مومنانه بالغ بر 30 هزار بسته غذایی را جمع آوری و توزیع کردند، افزود: این‌کمک ها به غیر از کمک‌های مردمی است که به صورت خودجوش انجام شده است.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج)  با اشاره به اینکه بعد از ساماندهی مشارکت‌های مردمی و ایجاد رزمایش کشوری، یک بانک اطلاعاتی از نیازمندانی که از کرونا متضرر شده بودند تشکیل دادیم اظهار کرد: در این مدت با گشت های کوچه به‌کوچه و شناسایی افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا بانک اطلاعاتی خوبی بدست آمده و کمک به نیازمندان را تسهیل می کند 
 
خالقیان بیان داشت: به لطف خدا در مرحله اول توانستیم 30 هزار بسته را توزیع‌کنیم و امروز که مرحله دوم رزمایش است بیش از 30هزار بسته معیشتی توزیع می‌شود.
 

.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

انتهای پیام/ن

 

https://www.dana.ir/1607746
ارسال نظر
نظرات