شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:15 منتشر شده در مورخ: 1399/02/21 شناسه خبر: 1607855

گلایه شهروندان بیجاری از عدم ساماندهی نخاله ها شهری

گلایه شهروندان بیجاری از عدم ساماندهی نخاله ها  شهری
این روزها خبرهایی مبنی بر انتقال نخاله های ساختمانی به حاشیه یکی از مناطق محروم بیجار توسط شهرداری در فضای مجازی منتشر شده که موجب نگرانی مردم این منطقه محروم شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، شهردار بیجار در جلسه ای که با مسئولین واحدها در خصوص ساماندهی نخاله های سطح شهر، برگزار شد، ضمن تاکید بر جمع آوری نخاله های موجود در نقاط مختلف شهر، از شهروندان محترم هم خواست که در این خصوص با شهرداری همکاری کرده و هر نوع تخلف را به شهرداری گزارش دهند.

بهاری با بیان اینکه با وجود نخاله ها، چهره شهر زیبایی خود را از دست داده است، از کلیه مسئولین واحدهای شهرداری خواست که برای ساماندهی و جمع آوری نخاله ها، هرچه سریعتر اقدام نمایند.

شهردار بیجار گفت: محل تخلیه نخاله های ساختمانی توسط خودروهای سه چرخ ، سمت راست جاده بیجار تکاب یا همان گردنه روستای مخور و میدان دام سابق از سمت ریگ سیاه به طرف جاده آرامستان باغ رضوان (همان محل سابق سالهای قبل تخلیه نخاله) می باشد که به صورت موقت است و شهرداری نسبت به بارگیری و تخلیه و تسطیح در مکان های مورد نظر اقدام نماید.

وی ادامه داد :  محل تخلیه نخاله های ساختمانی توسط خودروهای سنگین جاده بیجار تکاب و محل دپو زباله شهری واقع در روبروی کارخانه آسفالت شهرداری می باشد.

خیر ندارید لطفا شر نرسانید !!!

درج این خبر در فضای مجازی موجب گلایه شدید مردم به ویژه ساکنان منطقه ریگ سیاه محرومترین نقطه شهر بیجار شد.

یکی از شهروندان این منطقه در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: کیست که نداند؛مردمان محلات حاشیه نشین سالهاست مورد بی مهری مسئولان و مدیران شهری قرار گرفته و به خاطر نداریم به جز "جناب مهندس پاشازاده شهردار سابق" تا به حال مسئولی برای محله ریگ سیاه قدمی مفید برداشته باشد.

وی افزود: کریمی فرماندار سابق بیجار و نماینده فعلی هم چند سال پیش گفتند که ریگسیاه را از بن بست خارج کرده و چند واحد مسکن مهر هم احداث می کنیم که این کار آقای کریمی هم اصلا انجام نشد و حتی باعث شد با تصمیمات نادرست خود مشکلات بسیاری برای اهالی این محلات به وجود آورند که دست پختشان هم اکنون قابل مشاهده است.

این شهروند بیجاری ادامه داد : با درج خبر انتخاب منطقه ریگ سیاه بعنوان محل جمع آوری زباله ها و دپوی نخاله فقط این جمله را به آقای شهردار می گوییم که خسته نباشید.

وی تصریح کرد: تعجب ما از این است که مشاوران محیط زیستی که برای خود برگزیده اید چرا به شرایط محل تخلیه هیچ توجه ای نکرده اند.

وی ادامه داد : آیا شهردار بیجار نمی داند برای انتخاب محل باید ویژگی هایی همچون زمین،خاک شناسی،فاصله از جاده اصلی، فاصله از مناطق مسکونی و ... را در نظر داشت!؟

این شهروند بیجاری خطاب به شهردار بیجار گفت : سالیانی است که همکاران شما ریگسیاه را محل تخلیه نخاله و ضایعات ساختمانی کردند و مردم هرچه فریاد حل مشکل سر دادند کسی اهمیت نداد و شما هم دقیقا مسیر گذشتگان را در پیش گرفته و طی می کنید.

وی بیان داشت: آیا واقعا مشاوران به شما گوشزد نکردند این کار می تواند با توجه به نزدیکی به مناطق مسکونی مشکلات بهداشتی را ایجاد و سلامتی ساکنان را مورد تهدید قرار دهد!؟

این شهروند بیجاری عنوان کرد: کدام مسئول منابع طبیعی و محیط زیستی به شهردار اجازه داده است که از این اراضی به عنوان محل تخلیه نخاله استفاده کنید!؟ و این را بگوییم اگر برای ساکت کردن انتقادات به عنوان محل موقت از آن‌ یاد می کنید باید به عرض رساند که سالهاست از این شعارها زیاد شنیدیم!!

وی تاکید کرد: آقایان مسئول شما اگر مشکل گشا نیستید لااقل مشکل ساز نشوید و ما را به خیر شما امیدی نیست شر نرسانید!!

گود های تخلیه نخاله های ساختمانی راه حلی برای محل جمع آوری زباله ها

یکی دیگر از شهروندان بیجاری با تاکید بر اینکه گودهای تخلیه ساختمانی راه حلی برای محل جمع آوری زباله ها در همه جای ایران مرسوم شده است ، اظهار داشت: در گوشه و کنار این شهر مکان های مختلفی به دور از اجتماعات انسانی وجود دارد که می توان با استقرار یک کیوسک مبالغی برای تخلیه هر کامیون در نظر گرفت که راهی برای درآمد پایدار شهرداری هم می شود.

محمد زاده یکی از شهروندان بیجاری گفت: شهرداری خودش گفته منطقه ریگ سیاه نزدیک به 20 سال است محل جمع آوری نخاله های ساختمانی است ، جای سوال اینجاست در حال حاضر هم با توجه به نارضایتی مردم این روال باید ادامه پیدا کند ؟

وی با تاکید بر اینکه اعتراض حق مسلم شهروندان منطقه ریگ سیاه است ، بیان داشت: چرا وقتی طرح عمرانی و حتی زیباسازی حرفش به میان میاد محله ای مثل تازآباد و ریگسیاه که از مناطق محروم و حاشیه شهر هستند اصلا اسمی از آنها نیست ، اما  وقتی کار بیهوده و آشغالگونه باشه اسم این محله ها بولد می شود ؟؟

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1607855
ارسال نظر
نظرات