شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1399/02/21 شناسه خبر: 1607878
مظلوم‌نمایی نمایندگان فراکسیون امید برای فرار از پاسخگویی؛

صادقی: اصلاح طلبان از سر ناآگاهی به ما اعتراض می‌کنند/ پروانه مافی: مجلس دهم از مظلوم‌ترین مجالس بعد انقلاب بود!

صادقی: اصلاح طلبان از سر ناآگاهی به ما اعتراض می‌کنند/ پروانه مافی: مجلس دهم از مظلوم‌ترین مجالس بعد انقلاب بود!
نمایندگان اصلاح طلب مجلس که به عملکرد آنها انتقاد زیادی خصوصا از سوی هم جناحی های خود وارد شده است، دست به کار دفاع از خود شده اند اما در این خصوص به جای پاسخگویی درباره عملکرد این جناح سیاسی به تاکتیک مظلو نمایی روی آورده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصلاح طلبان در مجلس دهم عملکرد ضعیفی به نمایش گذاشتند. برآیند این عملکرد ضعیف نیز در انتخابات مجلس یازدهم و عدم رای آوری این جریان سیاسی بود.

اصلاح طلبان که در مجلس دهم توانسته بودند تمامی کرسی های مجلس در پایتخت را از آن خود کنند با نتیجه سی بر صفر در مجلس یازدهم تمام کرسی های تهران را از دست دادند تا افکارعمومی در عمل به آنها نشان دهد که به چه میزان نسبت به عملکرد آنها اعتراض دارد.

این موضوع در حوزه درون جناحی اصلاحات هم باعث ایجاد اختلافات شدیدی شده است. حتی کار به جایی رسیده است که «شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات» که سه انتخابات مجلس‌های دهم و یازدهم و شورای شهر تهران را مدیریت کرد مورد انتقاد شدید قرار گرفته و کارشناسان سیاسی این جناح سیاسی بیان می کنند که تبعات عملکرد ضعیف مجلس دهم انحلال مهمترین ساختار تصمیم گیر اصلاح طلبی خواهد بود.
 
در حال حاضر نمایندگان اصلاح طلب مجلس که به عملکرد آنها انتقاد زیادی خصوصا از سوی هم جناحی های خود وارد شده است، دست به کار دفاع از خود شده اند. اما در این خصوص به جای پاسخگویی درباره عملکرد این جناح سیاسی که مسائلی چون سلفی حقارت و جنجال های دیگری را بوجود آورد، به تاکتیک مظلو نمایی روی آورده اند. 
 
صادقی: هم جناحی‌ها از سر ناآگاهی به ما اعتراض می کنند/ اصلاح طلبان از سر بی اطلاعی حرف های جناح مقابل درباره ما را تکرار می کنند
 
«محمود صادقی» نماینده پرحاشیه و توئیتر باز اصلاح طلب مجلس یازدهم که حواشی جنجالی زیادی در بهارستان داشت نیز سعی کرده از نمایندگان اصلاح طلبان دفاع کند.
 
وی که تحت فشار منتقدان درون جناحی و بیرون جناحی قرار دارد بیان کرد: «اتفاقا یک نکته مهمی هم که این روزها بسیار می‌شنویم، همین است که مجلس موفق نبوده، حال آنکه به نظر من، اگر ما مجموعه عملکرد مجلس را درنظر بگیریم، با مجموعه اقدامات قانون‌گذاری و نظارتی گسترده‌ای مواجه خواهیم شد که بسیار مهم هستند اما به نظر می‌رسد اولا به‌درستی اطلاع‌رسانی و گزارش نشده و ثانیا در مواردی علیه مجلس سیاه‌نمایی صورت گرفته است. معتقدم خود نمایندگان و کلیت مجلس هم چندان در گزارش‌دهی به افکار عمومی موفق نبود و ضعیف عمل کرد.»
 
این نماینده فراکسیون امید ادامه داد: «به هر حال اگر بخواهیم تحقق اهداف و میزان موفقیت نهادی را بررسی کنیم، باید مجموعه عملکرد آن را درنظر بگیریم و مثلا خروجی مجلس دهم را در حوزه‌های مختلف با 9 دوره پیشین مقایسه کنیم. حال آنکه اگر بخواهبم از موانع صحبت کنیم، همواره این تلقی ایجاد می‌شود که مجلس هیچ کاری نکرده و به همین دلیل می‌گوید نگذاشتند و موانعی وجود دارد. ولی من می‌خواهم بگویم با همه این موانعی که وجود داشته و دارد، مجموعه‌ای از فعالیت‌ها صورت گرفته است. البته ممکن است افکار عمومی و ناظرانِ بیرون پارلمان، احساس رضایت نکنند اما این عدم احساس رضایت دلایلی گوناگون دارد و لزوما ناشی از ضعف عملکرد مجلس نیست.»
 
صادقی با بیان اینکه از سوی اصلاح طلبان هم به شدت مورد نقد و اعتراض قرار گرفته است، گفت: «من هم انتقاد دارم اما حرفم این است که باید منصفانه و مستند نقد کنیم. نکته دیگر این است که گروه و طیفی از اصلاح‌طلبان هم از سر ناآگاهی و کم‌اطلاعی با این جریان همراه شده؛ یعنی از خروجی و چگونگی مجموعه فعالیت‌های مجلس اطلاع تفصیلی و دقیق نداشتند و بعضا بخش‌هایی از اصلاح‌طلبان هم به‌طور ناخواسته تحت تاثیر جنگ روانی عجیبی که علیه مجلس و اصلاح‌طلبان راه افتاد، قرار گرفتند و بسیاری، بدون اطلاع و آگاهی، حرف‌ها و شعارهای این جریان‌ها را تکرار کردند.»
 
پروانه مافی: مجلس دهم از مظلوم‌ترین مجالس بعد انقلاب بود!
 
در همین رابطه، «پروانه مافی»، عضو فراکسیون امید مجلس دهم که همراه با سایر اعضی لیست اصلاح طلبان از ورود به مجلس یازدهم جا ماند، در گفتگو با خبرگزاری ایسنا مجلس دهم را یکی از مظلوم ترین مجالس بعد از انقلاب دانسته است که مورد هجمه خودی و رقبا بود.
 
این نماینده اصلاح طلب بیان می کند: «مجلس دهم در بین مجالس ده‌گانه بعد از انقلاب یکی از مظلوم‌ترین مجالس بود، چرا که هم از جانب خودی‌ها و طرفدارانش مورد هجمه و حمله قرار گرفت و هم از طرف رقبا و جناح‌های مقابل مورد حمله بود.»
 
وی با حمله به نمایندگان مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم روزهای سختی را پیش رو دارد. زمانی که به سوابق منتخبان مجلس یازدهم می‌نگریم تجارب جدی و موثری در حوزه اجرایی و قانون‌گذاری دیده نمی‌شود و بیش از ۶۰ نفر از منتخبان هرگز  سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی را ندارند پس با توجه به عقبه نمایندگان مجلس یازدهم، این مجلس کار سختی را خواهد داشت.
 
وکیلی: اسفند۹۸ شکستی فراتر از ناکامی اصلاح‏طلبان در راه یافتن به مجلس بود
 
محمد علی وکیلی نماینده اصلاح طلبی که مدیرمسئولی روزنامه ابتکار را بر عهده دار، نیز در این باره بدون اشاره به فعالیت و عملکرد ضعیف مجلس سعی دارد با اسیب شناسی شکست اصلاحات در انتخابات مجلس یازدهم موضوع را به موارد دیگری در جریان اصلاح طلبی سوق دهد که اگرچه این موارد به نوعی در این جریان وجود دارد اما باعث فراموشی عملکرد ضعیف این جناح سیاسی در بهارستان دهم نیست.
 
وی در این راستا مطرح می کند: شکست انتخابات اسفند ۹۸ کافی بود تا بهانه‏ای به دست بیاوریم و جریان مطلوب و متبوع خود را آسیب‏شناسی کنیم. البته حتماً همگان تصدیق خواهند کرد که معنای شکست اسفند ۹۸، شکست در راه نیافتن به مجلس نیست. اسفند۹۸ شکستی فراتر از ناکامی اصلاح‏طلبان در راه یافتن به مجلس بود. مهم‌تر از نتیجه رای‏گیری، انحلال کارکردیِ نهادِ اصلاح‏طلبی یک شکست بزرگ برای اصلاح‏طلبان بود.
 
نماینده فراکسیون امید افزود: لذا اسفند ۹۸، نشانه شکستی بزرگ‏تر از شکست در انتخابات بود‏ و طبیعتاً این شکست محصول اسفند ۹۸ هم نبود بلکه این انتخابات یک نشانه بزرگ از شکستی بزرگ‌تر بود. باید از این شکست پرده برداشت تا بتوانیم اصلاح‏طلبی را احیا کنیم.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
https://www.dana.ir/1607878
ارسال نظر
نظرات