شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:28 منتشر شده در مورخ: 1399/02/21 شناسه خبر: 1607961
دانا گزارش می‌دهد؛

بی‌تفاوتی برخی رانندگان به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در پایتخت/ضامنی: دولت به کمک تاکسی‌‌داران بیاید

بی‌تفاوتی برخی رانندگان به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در پایتخت/ضامنی: دولت به کمک تاکسی‌‌داران بیاید
پس از شیوع کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در جامعه، رانندگان تاکسی موظف شدند تا در راستای کاهش آسیب های ویروس کرونا و مقابله با این اپیدمی، تنها دو نفر را در صندلی عقب خودرو سوار کنند و به روند کاهش این بیماری کمک کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از شیوع کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در جامعه، رانندگان تاکسی موظف شدند تا در راستای کاهش آسیب های ویروس کرونا و مقابله با این اپیدمی، تنها دو نفر را در صندلی عقب خودرو سوار کنند و به روند کاهش این بیماری کمک کنند.

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در این باره گفت: موضوع اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی های شهر تهران از اواخر اسفندماه مورد توجه قرار گرفته و رانندگان تاکسی مجاز هستند جهت پیشگیری از کرونا تنها دو مسافر را در صندلی عقب سوار کنند.

وی همچنین افزود: کرایه تاکسی برای مسافران مشابه قبل در نظر گرفته شده و تغییری نکرده است.

حالا پس از گذشت دوماه از شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع در پایتخت، هنوز رانندگان تاکسی با همان ساز و کار اعلام شده از سوی تاکسیرانی در کنار سیستم حمل و نقل قرار گرفته و تنها دو نفر را در صندلی عقب خودرو سوار می کنند و از طرفی هم روزانه با کاهش یک چهارم درآمدهای روزانه مواجه هستند.

همین علت موجب شده تا برخی از آنها به تازگی از دستور ستاد مقابله با کرونا درباره اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی سرباز زده و به آن توجهی نکنند، اخیرا در برخی از شهرهای جنوب غربی تهران رانندگان به همان ساز و کار پیشین خود یعنی سوار کردن 4مسافر در تاکسی دست زده اند و وقتی دلیل این اقدام پرسیده می شود پای ضرر و زیانهای مالی روزانه را به میان می‌آورند.

این اقدام رانندگان تاکسی موجب انتشار گسترده ویروس کرونا در مناطق جنوب غربی تهران و بخش های مرکزی پایتخت خواهد شد که به طور جدی باید برای آن راه حل مناسبی ارائه شود.

در این باره مرتضی ضامنی،رییس اتحادیه تاکسیرانی کشور در گفت وگو با خبرنگار راه دانا با اشاره به تخطی برخی از رانندگان از قوانین ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: تمامی نامه های ستاد مقابله با کرونا به خطوط تاکسی داران ابلاغ شده است و باید از آن تبعیت کنند.

وی تأکید کرد که شهروندان در صورت بروزهرگونه تخلف از سوی رانندگان باید مراتب را به مسئولان تاکسیرانی گزارش دهند.

ضامنی با بیان اینکه امروز رانندگانی که از دستور العمل ستاد مقابله با کرونا تبعیت می کنند در ضرر هستند، خاطرنشان کرد: براساس این ابلاغیه مقرر شده تا رانندگان تاکسی تنها مجاز به حمل 3 مسافر هستند که در این صورت باید هزینه آن یک نفر را خود تاکسی دار متحمل شود، این به طور قطع راننده را با مشکلات مالی روبرومی کند و باید در این باره تعیین تکلیف شود.

وی تأکید کرد: اگر پروتکل بهداشتی مقابله با کرونا در کشور ادامه دارد باشد باید برای تاکسی داران و کاهش درآمد آنها چاره اندیشی شود.

با این حال تا پایان شکست کرونا در کشور باید تلاش بسیاری کرد، مردم و مسئولان و خدمات دهندگان به این دو قشر نقش عمده ای در کاهش آمار تلفات و مبتلایان به ویروس کرونا خواهد داشت که رانندگان تاکسی نیز از همین دست افراد به شمار می آیند، در واقع باید با تحت پوشش قرار دادن این افراد از طریق ارائه ابزارهای یارانه ای خودرو یا یارانه های معیشتی می تواند به روند متوقف کردن کوئید 19 در تهران کمک بسزایی کند.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1607961
ارسال نظر
نظرات