شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1399/02/21 شناسه خبر: 1608073
مدیر گروه بیماریهای مرکز بهداشت کرمانشاه عنوان کرد:

غربالگری ۷۲ درصد جامعه هدف در مرحله دوم بسیج مقابله با کرونا

غربالگری ۷۲ درصد جامعه هدف در مرحله دوم بسیج مقابله با کرونا
سارا شاه آبادی از غربالگری ۷۲ درصد جامعه هدف در مرحله دوم بسیج مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سارا شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد  اظهار داشت: مرحله دوم غربالگری  کرونا از هفدهم فروردین ماه در سطح استان کرمانشاه آغاز شده و تا کنون ۷۲ درصد جامعه هدف مجدداً غربالگری شده‌اند.

وی افزود: در دوره دوم غربالگری افراد بالای ۱۵ سال و دارای بیماری‌های زمینه‌ای و عوامل خطر نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون، دیابت، سرطان و بیمارانی که داروهای کورتنمصرف می‌کنند شامل می‌شوند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: این افراد در صورت داشتن علائم و نیاز به درمان، به مراکز منتخب تشخیص و درمان بیماران سرپایی کویید ۱۹ ارجاع داده خواهند شد.

شاه آبادی تصریح کرد: همچنین دور نخست غربالگری نیز از پانزدهم اسفند تا شانزدهم فروردین ماه در سطح استان کرمانشاه انجام شد و طی آن یک میلیون و ۷۲۰ هزار نفر مورد غربالگری قرار گرفتند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت استان کرمانشاه با بیان اینکه غربالگری به صورت تلفنی و غیر حضوری انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش روزانه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمانشاه همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی الزامی است.

وی عنوان کرد: متأسفانه مردم به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویا شرایط عادی شده است در حالی که شرایط عادی نیست و هر روز شاهد افزایش آمار مبتلایان کووید ۱۹ هستیم.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود مردم همچنان از منزل خارج نشوند و در صورت ضرورت خروج از منزل از ماسک و دستکش استفاده کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608073
ارسال نظر
نظرات