شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:02 منتشر شده در مورخ: 1399/02/22 شناسه خبر: 1608286

چه کسی پاسخگوی وضع نابسامان شهرداری قروه است؟/ از شهردار بلاتکلیف تا بوی تعفن زباله در داخل شهر

چه کسی پاسخگوی وضع نابسامان شهرداری قروه است؟/ از شهردار بلاتکلیف تا بوی تعفن زباله در داخل شهر
بی تفاوتی های اعضای شورای شهر در انتخاب شهردار و بی توجهی به مسئولیت نظارتی این مجموعه بر شهرداری نارضایتی مردم از عملکرد شورا و شهرداری را رقم زده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، پس از بازداشت شهردار اسبق شهر قروه و با تعیین سرپرست شهرداری، شاهد بی تفاوتی اعضای شورای شهر نسبت به وظایف خود و نیز بی رغبتی مجموعه خدمات شهری جهت پاکسازی شهر از حجم بالای زباله ها بوده ایم به گونه ای که پیام های بسیاری نیز از سوی مردم در گلایه از بی توجهی به جمع آوری زباله ها برای ما ارسال شده است.

این در حالی است که متاسفانه علی رغم اینکه 3 سال از شورای شهر دوره پنجم می گذرد شاهد کمترین بازدهی از اعضای شورای شهر در طول دوره های گذشته بوده ایم و این شورا هیچ دستاوردی جز برگزاری جلسات پر از مجادله نداشته است و هم اکنون در حدود 2 ماه است که پیدا نمودن هر یک از این اعضا سخت تر از پیدا کردن سوزن در انبار کاه شده است.

نبود ارتباط منظم و مشخص با مردم و عدم شفاف سازی فعالیت های شورا از جمله دلایلی است که امروز باعث ایجاد نارضایتی در میان مردم شهر شده است.

در کنار این مسئله بی توجهی بر مسئولیت نظارتی این مجموعه بر عملکرد شهرداری در جمع آوری زباله های سطح شهر دغدغه دیگری است که کسی نیز در این ارتباط پاسخگو نیست.

عدم برگزاری حتی یک نشست با اصحاب رسانه از سوی شورای شهر و سرپرست شهرداری شرایطی را رقم زده است که نه تنها فعالان فضای مجازی که حتی خبرنگاران نیز سرپرست شهرداری را نمی شناسند و اینها همه نشان از ضعف مجموعه شهرداری و شورای شهر دارد.

مسئله جمع آوری و بازیافت زباله ها یکی از مهمترین موضوعاتی بوده که همیشه با توجه به جمعیت حدود 80 هزار نفری داخل شهر قروه مورد توجه جدی قرار داشته است اما متاسفانه در حال حاضر هیچ نوع اهمیتی به این مقوله داده نمی شود و جایی در داخل شهر نیست که حجم بالای زباله های موجود در محله ها خودنمایی نکند.

در همین رابطه در تماس با خسرو عزتی مسئول خدمات شهری شهرداری قروه آخرین وضعیت جمع آوری زباله ها را مورد بررسی قرار دادیم.

وی در این گفتگو با بیان اینکه زباله ها باید به صورت خانه به خانه جمع آوری شوند اظهار داشت: باید جمع آوری زباله ها راس ساعت 9 شب اجرایی شود و پیمانکار موظف به انجام آن می باشد و اگر سهل انگاری ای نیز صورت گرفته از طرف پیمانکار است

 عزتی با بیان اینکه سامانه 137 آماده دریافت شکایت های مردمی در همین خصوص است افزود: هم اکنون سامانه 137 آماده پاسخگویی است و مردم می توانند مشکلات خود در رابطه با جمع آوری زباله ها را از طریق همین سامانه بیان کنند که قطعا مورد بررسی نیز قرار خواهد گرفت.

این سخنان خسرو عزتی نشان می دهد که شهرداری نیز از پیمانکار خود راضی نیست،اما چرا درصدد تغییر پیمانکار برنیامده است جای تعجب دارد!

بی توجهی به جایگاه شهردار

هم اکنون بیش از 3 ماه از تعیین سرپرست شهرداری می گذرد اما می توان گفت جایگاه شهردار برای سرپرست این مجموعه لحاظ نشده است و اگر بگوییم شورای شهر فقط برای رفع تکلیف یک نفر را به عنوان سرپرست شهرداری منصوب نموده است بیراه نگفته ایم چرا که حضور سرپرست شهرداری در این مجموعه ملموس نیست و در یک کلمه نمی توان تفاوتی بین بودن و نبودن ایشان احساس کرد.

وقتی شهردار نتواند پیمانکار و یا مجموعه خدمات شهری و مجموعه زیر نظر خود را مجاب به انجام وظایف آنان که تنها یکی از این وظایف جمع آوری زباله می شود نماید، این چگونه شهردار و یا حتی سرپرستی است؟

که متاسفانه تمامی این موارد بازهم بر می گردد به اعضای شورای شهر که به نگاه خود سرپرست برای شهرداری منصوب کرده اند!

اتتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608286
ارسال نظر
نظرات