شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1399/02/22 شناسه خبر: 1608290
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس:

پذیرش سفرای کشورهای اروپایی باید با دقت و حساسیت همراه باشد/ از موضوع سفیر آلمان نمی توان به سادگی گذشت

پذیرش سفرای کشورهای اروپایی باید با دقت و حساسیت همراه باشد/ از موضوع سفیر آلمان نمی توان به سادگی گذشت
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در انتخاب سفرای اروپایی دقت بالایی شود و باید سوابق این افراد مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، انتشار گزارشی در روزنامه وطن امروز درباره ارتباط سفیر آلمان در ایران با موساد و اشاره به سوابق امنیتی وی بازتاب فراوانی در محافل دولتی آلمان و ایران داشته است.

میشائیل کلور برشتولد سفیر آلمان یکی از افسران سرویس اطلاعات و امنیت برون‌مرزی کشور آلمان یا همان BND است که 28 سال با پوشش دیپلماتیک برای این سرویس فعالیت کرده است.

نکته بسیار مهم و قابل توجه اینکه او در مقطعی معاون رئیس سازمان اطلاعات آلمان بوده است؛ این یعنی مسئولیت رسمی اطلاعاتی و یک جاسوس رسمی که به عنوان سفیر در ایران حضور دارد که این موضوع اصلا در فضای دیپلماتیک مسبوق به سابقه نیست.

نکته قابل تامل درباره برشتولد، روابط نزدیک او با موساد است. برشتولد از افسران ارشد اطلاعاتی آلمان است که حلقه‌های مشترک با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی را رهبری کرده و چند سال نیز به عنوان دیپلمات در سفارت آلمان در تل‌آویو بوده است.

اما وزارت خارجه آلمان بلافاصله و عجولانه اتهام‌‌ «جاسوسی» وارد شده از سوی روزنامه وطن‌امروز به مایکل کلور بِرشتولد، سفیر آلمان در تهران را رد کرد و به رسانه معاند ایران‌اینترنشنال گفت: هیچ ارتباطی بین سفیر آلمان در ایران و آخرین تصمیم وزارت کشور دولت فدرال آلمان در تروریست شناختن حزب‌الله لبنان وجود ندارد. همچنین جروزالیم پست اسرائیل در واکنش به این مطلب، گزارشی منتشر و از سفیر آلمان دفاع کرد.

در همین رابطه سید احسن علوی صبح امروز و در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه ایران اسلامی دارای اصول و ارزش هایی الهی است، اظهار داشت: دشمنان ما سال ها است که به بهانه های مختلف جاسوسان خود را به ایران اسلامی گسیل کرده اند که همانند آن در بحث ساخت بمب اتم بود که در ایران اسلامی بر اساس نظام اسلامی خود و بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب بارها مطرح شده است که ما از اختراع بمب اتم خودداری می کنیم و اسلام اجازه نمی دهد که ما در این عرصه وارد شویم و بارها آن را نیز نشان داده بودیم.

وی ادامه داد: اما دشمنان ما جاسوسان خود را برای بررسی این دست موارد به کشور انتقال می دادند و سرافکنده می شدند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران به دستگیری اسدالله اسداللهی دیپلمات ایرانی به اتهامات واهی در آلمان اشاره نمود و بیان داشت: ایران اسلامی اجازه نخواهد داد کسی اقتدار کشور را دچار خدشه کند چرا که ما کسی را برای جاسوسی به دیگر کشورها نمی فرستیم اما کشورهای اروپایی سابقه چنین رفتاری را دارند و حتی دیدیم که سفیر انگلیس نیر در اغتشاشات گذشته، حضور داشت و از حوادث فیلمبرداری می کرد.

وی با تاکید بر اینکه ممکن است سفرای بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال جاسوسی در ایران باشند افزود: باید در انتخاب سفرای اروپایی دقت بالایی شود و باید سوابق این افراد مورد توجه قرار گیرد و ممکن است افراد دیگری نیز باشند که دارای رفتار دوگانه باشند.

علوی ادامه داد: اگر این سفیر واقعا برای موساد کار کرده باشد و اگر اینچنین باشد باید حتما وزارت خارجه ایران اسلامی اقدام متقابل داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه پذیرش سفرای کشورهای اروپایی که از ایادی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، بسیار حساس است، افزود: پذیرش این افراد در این شرایط که ما تحریم هستیم و کشورهای اروپایی نیز خود از ایادی آمریکا هستند و در تشدید تحریم ها نقش مستقیم دارند باید با دقت و نظارت همراه باشد و نمی توان به سادگی از کنار این موضوع گذشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608290
ارسال نظر
نظرات