شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:07 منتشر شده در مورخ: 1399/02/22 شناسه خبر: 1608331
کارشناس مسائل سیاسی:

وزارت خارجه باید در قبال پذیرش یک جاسوس به عنوان سفیر پاسخگو باشد

وزارت خارجه باید در قبال پذیرش یک جاسوس به عنوان سفیر پاسخگو باشد
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: میشائیل کلور برشتولد در سیستم امنیتی کشور آلمان از افراد شاخصی بوده است و قطعاً وزارت خارجه و وزرات اطلاعات در رابطه با پذیرش یک جاسوس به عنوان سفیر کشور ایران باید پاسخگو باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کاوه امجدی کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد: میشائیل کلور برشتولد در سیستم امنیتی کشور آلمان از افراد شاخصی بوده است و قطعاً وزارت خارجه و وزرات اطلاعات در رابطه با پذیرش یک جاسوس به عنوان سفیر کشور ایران باید پاسخگو باشند.

وی گفت: کشور آلمان باید پروتوکل های سیاسی سفیرها را رعایت می کرد و در حال حاضر که یک جاسوس را بعنوان سفیر به ایران اعزام کرده، جمهوری اسلامی ایران نیز باید براساس قوانین بین المللی اقدام به اخراج این فرد نماید.

وی با اشاره به اینکه سفیر جاسوس، جایی در ایران ندارد افزود: نمایندگان مجلس و کمیسیون امنیت ملی ضمن ورود به این مسئله باید پاسخگویی لازم را ازظریف مسئول وزارت خارجه داشته باشند.

 این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه  آلمانی ها با این اقدام میخواهند سد دیگری در مقابل جبهه مقاومت ایجاد کنند افزود: آلمان از جمله کشورهایی است که از قدیم الایام از منافقین حمایت می کرده و اکنون همه ی اینها دست به دست هم داده اند تا آخرین تلاش های خود را برای شکست جبهه مقاومت و تقویت رژیم صهیونیستی انجام دهند تا به زعم خود بتوانند جلوی پیشروی نیروهای انقلاب و تشکیل تمدن اسلامی را بگیرند.

امجدی خاطر نشان کرد: سابقه جاسوسی کشورهای اروپایی به خصوص انگلیس و آلمان در فتنه ی 88 کاملاً مشهود بوده و در حال حاضر نیز که گروه حزب الله توسط  کشور آلمان درلیست گروه تروریست قرار دارند، اطلاعات مالی و تحریم های مالی این گروه  در دستور کار قرار گرفته و قطعاً اطلاعات مالی گروه حزب الله و مسدود سازی آن بعنوان یک متحد ایران از طریق همین جاسوسان انتقال می شود.

وی اضافه کرد: فشار به جبهه مقاومت و در راس آن حزب الله به عهده ی آلمان است و پذیرش یک سفیر جاسوس در چنین شرایطی که حزب الله از متحدین اصلی نظام است از وزارت خارجه و اطلاعات قابل قبول نیست.

گفتنی است؛  همزمان با تشدید اقدامات ضدایرانی آلمان در هفته‌ها و ماه‌‌های اخیر بویژه در ماجرای دستگیر کردن دیپلمات ایرانی، سفیر آلمان در تهران به شکل معناداری تلاش می‌کند از خود و کشورش تصویری ایران‌دوست و همراه مردم ایران نشان دهد.

بازداشت غیرقانونی «اسدالله اسدی»، دیپلمات دارای مصونیت ایرانی به مدت 3 ماه و محروم کردن او از بدیهی‌‌‌‌‌ترین حقوق نظیر ملاقات، همراهی با سایر کشورهای اروپایی برای تحریم جدید ایران در اواخر آبان‌ماه و همچنین همراهی شرکت‌‌های اقتصادی آلمانی با تحریم‌‌های آمریکا در تابستان گذشته مشت نمونه خروار اقدامات ضدایرانی کشوری است که سفیر آن در تهران این روزها تلاش می‌کند خود را نزدیک مردم ایران نشان دهد.

«میشائیل کلور برشتولد»، سفیر آلمان در ایران از اعضای سازمان جاسوسی آلمان و یکی از افسران سرویس اطلاعات و امنیت برون‌مرزی کشور آلمان یا همان BND است که 28 سال با پوشش دیپلماتیک برای این سرویس فعالیت کرده است. او در مقطعی معاون رئیس سازمان اطلاعات آلمان هم بوده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608331
ارسال نظر
نظرات