شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/02/22 شناسه خبر: 1608342
کارشناس سیاسی:

انتخاب یک افسر اطلاعاتی به عنوان سفیر در عرف بین الملل شدنی نیست/ دستگاه امنیتی آلمان در حقیقت ساخته موساد است

انتخاب یک افسر اطلاعاتی به عنوان سفیر در عرف بین الملل شدنی نیست/ دستگاه امنیتی آلمان در حقیقت ساخته موساد است
عمران علیزاده کارشناس علوم سیاسی با بیان اینکه انتخاب یک افسر اطلاعاتی به عنوان سفیر در عرف بین الملل شدنی نیست، گفت: یک افسر اطلاعاتی اگر در جایگاه سفیر باشد دیدگاه امنیتی اش بر روابط دو کشور سایه می اندازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عمران علیزاده کارشناس علوم سیاسی در گفتگو با خبرنگار ۸دی در حضور یک افسر امنیتی اطلاعاتی آلمان در قامت سفیر این کشور در ایران، اظهار کرد: در عرف بین المللی و روابط بین الملل این مسئله که یک افسر اطلاعاتی و امنیتی بعنوان سفیر انتخاب شوند، شدنی نیست معمولا سفارتخانه های کشورهای مختلف کار اصلی شان تسهیل روابط بین ملت ها و دولت هاست.

وی ادامه داد: این مورد را فقط یک دیپلمات حرفه ای می تواند انجام دهد متاسفانه سابقه داشته با توجه به نگاه استعماری کشورهای غربی به کشورهای آسیایی از جمله جهان اسلام بجای اینکه سفارتخانه هایشان بدنبال تسهیل و ارتقاء روابط باشند، دیپلمات های ورزیده از افسران امنیتی را به کار می گیرند.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: در سال های اخیر ظرفیت های زیاد اقتصادی برای ایران و آلمان وجود داشت و این دو کشور می توانستند جایگاه اقتصادی شان را با توجه به سوابق تاریخی که دارند ارتقاء بدهند اما این اتفاق نیفتاد و یکی از دلایلش سفارت آلمان در ایران است که در حقیقت کار دیپلماتیک اقتصادی انجام نمی دهد.

وی با تأکید بر اینکه یک افسر اطلاعاتی اگر در جایگاه سفیر باشد دیدگاه امنیتی اش بر روابط دو کشور سایه می اندازد، افزود: با توجه به بدهکاری قدیمی آلمان به صهیونیست ها سر قضیه جنگ جهانی دوم، آن ها همیشه سعی کردند در مسائل امنیتی، بدهی های امنیتی خود را از کشورهای دیگر پرداخت کنند.

علیزاده خاطرنشان کرد: استنباط من این است که در صورتی که موضوع بخواهد تایید شود که به اعتقاد من تایید شده هم است در خصوص نوع پوششی سفیر آلمان در ایران همه آن  به بحث نفوذ صهیونیست ها در داخل کشورمان از لحاظ امنیتی بر می گردد زیرا وقتی بطور مستقل نمی توانند پوشش امنیتی بدهند از سفراء و دیپلمات های کشورهای دیگر برای این کار هزینه می کنند.

این کارشناس سیاسی در خصوص ارتباط سفیر آلمان با موساد و تبعات آن در کشور، گفت: دستگاه امنیتی آلمان بدلیل مسائلی که در جنگ دوم بوده در حقیقت ساخته موساد است و ارتباط با آنها خیلی زیاد است.

علیزاده افزود: اکثر افسران امنیتی آلمان دوره های امنیتی را می گذرانند و موساد نفوذ بسیاری در آلمان بخاطر یهودی های آلمانی و بحثی که در جنگ جهانی دوم بوده، دارد قطعا و مطمئنا اولویت برای موساد در حال حاضر مهار منطقه ای جمهوری اسلامی ایران است با اینکه این مسئله نمی تواند برای آلمان اولویت باشد.

وی خاطرنشان کرد: جای تأسف دارد از جیب مالیات دهنده های آلمانی افراد‌ به نفع صهیونیست ها و موساد در حال کار کردن هستند.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: فکر می کنم مجلس، احزاب و ملت آلمان باید جلوی این مسئله را بگیرند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608342
ارسال نظر
نظرات