شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 19:37 منتشر شده در مورخ: 1399/02/22 شناسه خبر: 1608464
یک کارشناس مسائل سیاسی:

غرب‌زدگی وزارت خارجه عزت کشور را به باد می‌دهد

غرب‌زدگی وزارت خارجه عزت کشور را به باد می‌دهد
محمدرضا مرندی گفت: انفعال، وادادگی و غرب‌زدگی در دستگاه دیپلماسی به جایی رسیده که سبب برباد رفتن عزت کشور خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا مرندی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: سفیر آلمان در ایران، سابقه اطلاعاتی دارد و مسئولیتی ارشد در دستگاه اطلاعاتی آلمان داشته همچنین ارتباط خاصی با موساد دارد؛ با این حال دستگاه های امنیتی کشور نظیر وزارت اطلاعات و امور خارجه در این باره کوتاهی کرده و استوار نامه وی را به رئیس جمهور تقدیم کردند که خلاف عرف دیپلماتیک است.

وی با بیان اینکه ایران نباید استوارنامه چنین سفیری را می‌پذیرفت، افزود: اگر وزارت امور خارجه از این موضوع مطلع نبوده این عذر بدتر از گناه است و اگر هم اطلاع داشته چرا قصور کرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: اسدالله اسداللهی دیپلمات ایرانی را در آلمان دستگیر کرده اند در حالی که بر خلاف عرف دیپلماتیک و آیین‌های کنسولی است، اما از سوی جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتراضی دیده نشد.

مرندی تصریح کرد: این چنین کوتاه آمدن‌ها که مختص دولت تدبیر و امید است در مورد فرانسوی ها هم دیده شد زمانی که منافقین فرانسه اجازه برگزاری نشست علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کردند با این حال وزیر امور خارجه این کشور مجوز ورود به ایران را دریافت کرد همچنین وزیر امور خارجه کشور ما به فرانسه رفت گویا هیچ اتفاقی رخ نداده است.

وی عنوان کرد: این دولت غرب گراست و به غربی‌ها، فرانسه، آلمان و آمریکا امید دارد و می خواهد از طریق آنها مشکلات خود را حل کند در حالی که بارها در جلسات شاهد اعتراض روسیه و چین بوده ایم که دولت ایران از آنها سوءاستفاده می کند درحالی که آنها از دولت ایران حمایت می‌کنند اما اولویت دولت برای برقراری روابط تجاری غربی ها است.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: این دولت بیشتر به دنبال برقراری روابط تجاری با فرانسوی‌ها است در حالی که آنها بیشترین ضربه را به ما زده اند؛ رفتارهای اخیر آلمان نیز ناشی از عدم عکس‌العمل وزارت امور خارجه است.

مرندی خاطرنشان کرد: زمانی که آنها متحد استراتژیک ما در منطقه یعنی حزب الله را تروریست اعلام کردند هیچ گونه موضع گیری از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران دیده نشد در حالی که چند ماه پیش سفیر آمریکا در ترکیه در توییت شخصی مطلبی علیه دولت ترکیه نوشت و در نهایت دولت آمریکا وادار به عذرخواهی شد با این حال هر موضعی علیه جمهوری اسلامی ایران اتخاذ می شود اما هیچ اقدامی از سوی امورخارجه دیده نمی شود.

وی افزود: اینکه حزب‌الله لبنان را تروریست اعلام می کنند و باز هم شاهد انفعال دولت مردان هستیم سبب می شوند آنها قدم های بعدی را برمی‌دارند، این انفعال، وادادگی و غرب زدگی در دستگاه دیپلماسی به جایی رسیده که سبب برباد رفتن عزت کشور خواهد شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608464
ارسال نظر
نظرات