شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 19:37 منتشر شده در مورخ: 1399/02/22 شناسه خبر: 1608468

لیالی قدر مساجد کرمانشاه باز است؟

لیالی قدر مساجد کرمانشاه باز است؟
حجت‌الاسلام یوسف احمدی در مورد فعالیت مساجد کرمانشاه در لیالی قدر امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام یوسف احمدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: ستاد مدیریت بیماری کرونا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره‌ برگزاری مراسم در مساجد در تصمیمات خود تجدیدنظر کرد.

وی افزود: از آنجا که تنها نهاد دینی مرتبط با مساجد سازمان تبلیغات اسلامی است که مسائل داخلی آنها را پیگیری می‌کند وظیفه رصد این موضوع را دارد، اما با این حال طی سه هفته پیاپی در ستاد مدیریت بیماری کرونای استان کرمانشاه از سازمان تبلیغات دعوت به حضور نشده است در حالی که به فرموده رهبر انقلاب نهادهای مرتبط با دین باید در این باره اظهار نظر کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: با این حال قرار است با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری از این شائبه که کرونا از طریق مساجد در حال شیوع است، با رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل‌های مربوطه شاهد برگزاری مراسم در سطح مساجد استان باشیم.

حجت الاسلام احمدی گفت: پیگیر برگزاری مراسم در همه مساجد استان هستیم اما ممکن است محدودیت‌هایی برای برخی از مساجد ایجاد شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: استان کرمانشاه از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز نیست و ما خواهان این نیستیم به وضعیت قرمز نزدیک شود و در آینده افراد مغرض با دین ادعا کنند برگزاری مراسم در مساجد سبب شد استان کرمانشاه به وضعیت قرمز نزدیک شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر بسیاری از نشست‌ها و جلسات مقام معظم رهبری از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود ما هم به عنوان مرید معظم له باید نسبت به رعایت موارد بهداشتی اقدام جدی داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در صورت عدم برگزاری مراسم در مساجد از طریق صدا و سیما و فضای مجازی به اجرای برنامه‌ها و حضور سخنرانان و مداحان خواهیم پرداخت.

حجت‌الاسلام احمدی گفت: صدا و سیما در پوشش برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان، پوشش همایش مساوات و همدلی، برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع)، پخش مناجات و ادعیه و برنامه‌های سحر و افطار به خوبی عمل کرد.

وی ادامه داد: همچنین از آنجا که هیئت حدیث کسا در محل مزار شهدا تنها مناجات‌خوانی استان کرمانشاه بود با رعایت موازین بهداشتی نسبت به این موضوع اقدام کرد و استقبال خوبی از سوی مردم برای حضور در این برنامه انجام شد.

حجت‌الاسلام احمدی بیان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی پشتیبانی هیأت مذهبی، مساجد و گروه‌های جهادی است و در تلاش است که اقدامات انجام شده آنها را به گوش مردم برساند و در این میان شاهد توزیع چند هزار پرس غذا از سوی کانون مداحان استان بودیم همچنین حدود ۵۰ مسجد نیز در پخت افطاری دخیل بودند و برخی از هیأت مذهبی نیز به توزیع افطاری پرداختند.

وی افزود: امیدواریم این انقلاب به انقلاب جهانی امام عصر (عج ا…) متصل شود و ما به عنوان سربازان آن امام بزرگوار خدمت کنیم.

حجت الاسلام احمدی گفت: از نظر برگزاری برخی مراسم مذهبی در مساجد از قبل نظراتی را به مسئولان ستاد مدیریت کرونا ارائه کردیم اما برخی مسئولان همراهی نکردند تا اینکه مقام معظم رهبری به این موضوع ورود پیدا کرد.

وی عنوان کرد: موضوع برگزاری مراسم در مساجد از قبل به مسئولان پیشنهاد شد و از آنها خواسته شد با ارائه پیشنهاداتی این موضوع را حل کنند که در نهایت شاهد ورود رهبر انقلاب به این قضیه بودیم امیدواریم در دیگر مراسم و برنامه‌ها به گونه‌ای هوشمندانه عمل شود تا نیازمند ورود رهبر انقلاب نباشیم

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608468
ارسال نظر
نظرات