شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 21:43 منتشر شده در مورخ: 1399/02/22 شناسه خبر: 1608477
سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه مطرح کرد:

آغاز برداشت گندم از مناطق گرمسیری کرمانشاه/ پیش‌بینی تولید ۸۷۰ هزار تن

آغاز برداشت گندم از مناطق گرمسیری کرمانشاه/ پیش‌بینی تولید ۸۷۰ هزار تن
محمدسعید هوشیار گفت: پیش‌بینی می‌شود ۸۷۰ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدسعید هوشیار در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: طی روزهای اخیر روز گذشته شاهد آغاز برداشت گندم از اراضی شهرستان قصرشیرین بودیم که تاکنون ۲۵۶ تن خریداری شده است.

وی افزود: سطح زیر کشت گندم آبی در استان کرمانشاه ۹۱ هزار و ۳۰۰ هکتار و سطح گندم دیم ۳۰۱ هزار و ۵۶۶ هکتار است که پیش‌بینی می‌شود ۸۷۰ هزار تن گندم از این مزارع برداشت و ۶۷۰ هزار تن گندم سیلویی خریداری شود.

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در روزهای آینده برداشت گندم از مزارع سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز آغاز خواهد شد.

آغاز برداشت چغندر پاییزه

این مسئول ادامه داد: هفته آینده نیز شاهد آغاز برداشت چغندر پاییزه در سطح استان خواهیم بود که سطح زیر کشت آن به ۴۵۲ هکتار می‌رسد.

وی افزود: در راستای استفاده از باران‌های پاییزه و زمستانه ظرف یکی دو سال اخیر در مناطق گرمسیری کشتهای بهاره به سمت کشت‌های پاییزه سوق داده شده است.

هوشیار گفت: پبش بینی می‌شود ۲۳ هزار و ۵۰۰ تن چغندرقند پاییزه در مناطق گرمسیری تولید و توسط کارخانه قند اسلام آبادغرب بیستون خریداری شود.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه در فصل برداشت قرار داریم خطر آتش سوزی، مزارع استان را تهدید می‌کند بر همین مبنا تمامی امکانات را بسیج کرده‌ایم تا در صورت وقوع آتش‌سوزی همکاران به طور فعال به منظور اطفا حریق حضور یابند.

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین خودروهایی که در مسیر جاده تردد دارند باید از انداختن سیگار و روشن کردن آتش در مزارع کشاورزی و مراتع طبیعی بپرهیزند.
این مسئول خاطرنشان کرد: در سال زراعی ۹۸- ۹۹ حدود ۳ هزار و ۷۸۷ هکتار کلزا در سطح استان کرمانشاه کشت شد که پیش‌بینی می‌شود ۱۰ هزار تن از این سطح برداشت شود.

 وی بیان داشت: در حال حاضر برداشت در مناطق گرمسیری آغاز شده و تاکنون ۱۰۷ تن کلزا از این مناطق خریداری شده و برای این سطح از کلزا ۱۸ تن بذر سفید تهیه و در اختیار کشاورزان قرار گرفته شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608477
ارسال نظر
نظرات