شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:33 منتشر شده در مورخ: 1399/02/23 شناسه خبر: 1608520
منتخب مردم سقز و بانه در مجلس یازدهم:

پذیرش مامور امنیتی آلمان در پوشش دیپلمات خطایی توجیه ناپذیر است

پذیرش مامور امنیتی آلمان در پوشش دیپلمات خطایی توجیه ناپذیر است
منتخب مردم بانه و سقز در مجلس یازدهم گفت: وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات تا آنجایی که ممکن است باید از سفیران اطلاعات کسب و نسبت به حضور آنها عکس العمل نشان دهند و نهایتاً بگویند نیاز است این فرد با شخص دیگری جایگزین شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهزاد رحیمی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی با انتقاد از پذیرش استوارنامه سفیر آلمان در ایران اظهار کرد: روزمه کاری و فعالیت‌های دیپلماتیک هر فردی که به عنوان سفیر به وزارت خارجه معرفی می شود باید برای دستگاه دیپلماسی و وزارت اطلاعات روشن باشد تا اقدامی خلاف منافع ملی صورت نگیرد. 

وی با بیان اینکه هجمه های آلمان به حزب‌الله در جهت منافع صهیونیست‌ است, گفت: اقدام دولت آلمان در قرار دادن نام حزب الله در لیست گروه های تروریستی, سیاستی متاثر از سیاست های استکباری و صهیونیستی است، آلمان در جهت تامین منافع آمریکا و فشار به جبهه مقاومت که حزب الله در این زمینه نقش بی بدیلی را داشته نیز تحرکاتی را از خود نشان می‌دهد.
 
وی با بیان این که دولت آلمان سابقه خوبی نزد مردم ایران ندارد, گفت: در بسیاری از مقاطع آنها با صهیونیست ها بودند و به آنها کمک کردند و در دوران دفاع مقدس آلمانی‌ها صدام را به بمب شیمیایی مجهز کردند.
رحیمی تصریح کرد :اگر سفیر آلمان تلاش کرده اخبار و اطلاعاتی را در اختیار رژیم صهیونیستی که دشمن درجه یک ما است قرار بدهد، قطعاً باید مورد بازخواست قرار گیرد و این موضوعی نیست که جمهوری اسلامی ایران به سادگی از کنارش عبور کند.
 
وی با بیان اینکه معرفی سفیر آلمان به عنوان یک عنصر نامطلوب، وظیفه وزارت امور خارجه و تا حدودی وزارت اطلاعات است, ابراز کرد :اگر دولت بخواهد به وظایف خود درست عمل کند، باید این شخص را به عنوان عنصر نامطلوب معرفی کند، مگر اینکه دولت در کار خود سستی و اهمال کند که این سستی قابل قبول نخواهد بود و دولت باید سفیر آلمان را به عنوان عنصر نامطلوب از کشور خارج کند.
 
منتخب مردم سقز و بانه در مجلس یازدهم اضافه کرد: باید آلمان‌ها در سیاست خودشان تجدید نظر کنند و کمتر از تروریستها که برخی از آنها هم در آلمان لانه کرده‌اند دفاع کنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1608520
ارسال نظر
نظرات