شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:31 منتشر شده در مورخ: 1399/02/23 شناسه خبر: 1608571
نماینده کرمانشاه در مجلس یازدهم:

مجلس باید برخورد با سفیر جاسوس آلمان را از وزیر خارجه مطالبه کند

مجلس باید برخورد با سفیر جاسوس آلمان را از وزیر خارجه مطالبه کند
محمد رشیدی در واکنش به ماجرای سفیر جاسوس آلمان گفت: از آنجا گاهی سفارتخانه‌ها محل حرکت‌های مخفیانه جاسوسی برای اشراف اطلاعاتی و اقدامات خرابکارانه می‌شود، کمیسیون امنیت ملی مجلس باید از وزیر مطالبه کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رشیدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در خصوص حواشی سفیر آلمان و جاسوس بودنش اظهار داشت: اعتبارنامه سفرا توسط وزارت امور خارجه تائید می‌شود که دستگاهی دیپلماسی با نیروهای امنیتی و اطلاعاتی است و با اشراف خاصی به انجام امور می پردازد، لذا این موضوع ارتباط سفیر آلمان در ایران با موساد و جاسوسی وی از ماه ها قبل شنیده شده که اگر محرز شده باشد یا از سر نا آگاهی بوده و یا تخلفی صورت گرفته که باید با آن برخورد شود.

وی افزود: در سال ۸۸ هم شاهد دخالت آشکار سفارتخانه‌های انگلیس، فرانسه و آلمان در ایران بودیم که حتی آنها بین اغتشاشگران حاضر و دستگیر شدند و به این موضوع اعتراف هم کردند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم تصریح کرد: ممکن است از ناحیه دولت هایی که به دنبال ایجاد سلطه بر کشورهای دیگر هستند چنین حرکت‌هایی دیده شود بنابراین همه سفارتخانه‌ها باید رصد شود.

رشیدی بیان کرد: از آنجا گاهی سفارتخانه ها محل حرکت‌های مخفیانه جاسوسی برای اشراف اطلاعاتی و اقدامات خرابکارانه می شود، مانند آنچه که در فتنه ۸۸ دیده شد دستگاه دیپلماسی باید به رصد سفارت خانه ها بپردازد.

وی تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی نیز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی باید اشراف اطلاعاتی داشته باشد و از وزیر مطالبه کنند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سال های قبل فرمودند سیاست خارجی باید بر مبنای عزت، حکمت و مصلحت بنا شود، اینکه اکنون ما در برابر تحریم ها سر خم نکرده ایم برای حفظ استقلال و عزت ملت است و این باید در برقراری روابط خارجی نیز اولویت نخست باشد.

رشیدی گفت: هر کشوری که نسبت به دیپلمات‌ها و اتباع ایرانی دچار لغزش و انحراف شود باید سفیر آن کشور احضار شود و با آنها مقابله به مثل شود.

وی افزود: رفتار بر اساس مصلحت و حکمت و حفظ عزت و استقلال کشور از اوجب واجبات است بنابراین وظیفه دستگاه دیپلماسی برخورد عزتمندانه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608571
ارسال نظر
نظرات