شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:47 منتشر شده در مورخ: 1399/02/23 شناسه خبر: 1608605
برخورد سلیقه‌ای یا عدم نظارت؟

فعالیت چراغ خاموش باشگاه‌های ورزشی در کرمانشاه

فعالیت چراغ خاموش باشگاه‌های ورزشی در کرمانشاه
برخی باشگاه‌های ورزشی در کرمانشاه با وجود ممنوعیت فعالیت به صورت چراغ خاموش بازگشایی شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز، شیوع بیماری کرونا در اسفندماه فعالیت باشگاه‌های ورزشی را متوقف کرد و ورزشکاران همچنان منتظر سفید اعلام شدن وضعیت استان و بازگشایی مجددا اماکن ورزشی هستند.

با وجود ممنوعیت فعالیت باشگاه‌ها اما در برخی مناطق شهر کرمانشاه مشاهده می‌شود که باشگاه‌ها فعالیت‌های خود را به صورت چراغ خاموش آغاز کرده‌اند و مشغول فعالیت هستند، این در حالی است که آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان کرمانشاه هنوز سیر نزولی ندارد.

نظارت ناکافی بر باشگاه‌ها، وجود باشگاه‌های غیرمجاز و یا برخورد سلیقه‌ای مسئولان ورزشی استان کرمانشاه از مهمترین عواملی است که به این باشگاه‌داران جسارت فعالیت داده است.

برخی از شهروندان در تماس‌های مکرر با خبرنگار مرصاد از فعالیت‌ باشگاه‌های ورزشی محل سکونت خود ابراز گلایه داشتند و از خطر شیوع بیماری در محلات خود بسیار نگران بودند و خواستار برخورد جدی‌تر با این موضوع شدند.

برخورد با ۱۰۰ باشگاه ورزشی متخلف/ باشگاه‌ها فعلا اجازه بازگشایی ندارند

جلال عزیزی، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در این خصوص به خبرنگار مرصاد هیچیک از باشگاه‌های ورزشی در سطح استان کرمانشاه به جز در دو شهرستان گیلان غرب و قصرشیرین و آن هم در برخی رشته‌های ورزشی مجوز بازگشایی و فعالیت در این ایام را ندارند.

وی افزود: در این بازه زمانی با باشگاه‌هایی که تخلف آنها گزارش یا توسط بازرسان ما مشاهده شده‌اند برخورد و برای پلمب به اداره اماکن ارجاع داده شده‌اند.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه ستاد مقابله با کرونا دستورالعمل جدیدی برای بازگشایی باشگاه‌های ورزشی صادر نکرده در حال حاضر باشگاه‌ها حق بازگشایی و فعالیت ندارند.

عزیزی بیان کرد: از روز گذشته تاکنون ۱۲ باشگاه ورزشی متخلف به منظور پلمب به اداره اماکن معرفی شده است. همچنین از ابتدا تا کنون با ۱۰۰ باشگاه متخلف برخورد و منظور پلمب به اداره اماکن معرفی شدند.

وی عنوان کرد: فعالان عرصه ورزش باید با مسئولان ستاد مقابله با کرونا هماهنگ باشند و به منظور ریشه کنی این بیماری دست به دست هم دهند.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: اگر تابع سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا نباشیم شیوع بیماری ادامه خواهد یافت و آسیب آن به مردم وارد می‌شود.

عزیزی عنوان کرد: در حال حاضر متولی مدیریت ویروس کرونا ستاد مقابله با کرونا است، بنابراین همگان باید تابع دستورالعمل‌ها و سیاست‌های ابلاغی این ستاد در کشور و استان باشیم.

وی تصریح کرد: فعالان عرصه ورزش باید با تمام توان با سیاست‌های ابلاغ شده مسئولان ستاد کرونا همراه و هماهنگ باشند و از آن تخطی نکنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608605
ارسال نظر
نظرات