شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:45 منتشر شده در مورخ: 1399/02/23 شناسه خبر: 1608606
با تصویب نمایندگان؛

سقف سهام تأمین‌اجتماعی در بانک رفاه 33 درصد شد

سقف سهام تأمین‌اجتماعی در بانک رفاه 33 درصد شد
با تصویب نمایندگان حداکثر سقف سهام سازمان تأمین‌اجتماعی در بانک رفاه کارگران سی‌وسه‌ درصد(33%) شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 23اردیبهشت) مجلس و در جریان بررسی اصلاح طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیردولتی اعاده شده از شورای نگهبان با الحاق یک تبصره به ماده 5 این قانون موافقت کردند.

تبصره(5) الحاقی موضوع ماده‌واحده به شرح زیر اصلاح شد:

تبصره5- حداکثر سقف سهام سازمان تأمین‌اجتماعی با رعایت تعریف مالک واحد مطابق جزء(2-3) بند«الف» سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم(44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و تبصره(1) این ماده در بانک رفاه کارگران سی‌وسه‌ درصد(33%) می‌باشد. سازمان مزبور مکلف است نسبت به واگذاری سهام مازاد بر سی‌وسه‌ درصد(33%) با رعایت شرایط ذیل اقدام نماید:

الف- ظرف سه‌سال از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این تبصره نسبت به تأمین شرایط پذیرش در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس و تعیین تکلیف دیون سازمان به بانک رفاه کارگران و واگذاری سی‌و‌سه درصد(33%) سهام خود در آن بانک اقدام نماید.

ب- سی‌و‌چهار‌درصد(34%) باقیمانده سهام سازمان مذکور در بانک رفاه کارگران حداکثر تا پایان سال چهارم از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این تبصره واگذار شود.

ج- آخرین صورت‌های مالی سالانه تلفیقی حسابرسی‌شده سازمان تأمین‌اجتماعی تا شش‌ماه پس از لازم‌الاجراءشدن این تبصره و برای سالهای بعد تا پایان شهریور سال بعد انتشار عمومی یابد.

د- سقف رشد مانده بدهی سالانه سازمان تأمین‌اجتماعی با تعریف مالک واحد موضوع تبصره(1) این ماده به بانک رفاه کارگران در سطح حداکثر ده‌درصد(10%) علاوه بر رعایت سایر مقررات بانک مرکزی تعیین شود.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1608606
ارسال نظر
نظرات