شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 12:32 منتشر شده در مورخ: 1399/02/23 شناسه خبر: 1608659
دبیر جشنواره «ما کرونا را شکست می دهیم» در گفتگو با دانا؛

همزمان دبیر و داور بودن کارم را راحت‌تر می کند/ حضور 4200 اثر بین المللی+ کاریکاتور

همزمان دبیر و داور بودن کارم را راحت‌تر می کند/ حضور 4200 اثر بین المللی+ کاریکاتور
سید مسعود شجاعی طباطبایی، دبیر و داور بخش ایرانی مسابقه بین المللی «ما کرونا را شکست می دهیم» از اتمام کار داوران خارجی و نهایی شدن آراء داوران ایرانی تا پایان این هفته خبر داد.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر و یکی از داوران مسابقه «ما کرونا را شکست می دهیم» در گفتگو با خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در مورد آخرین وضعیت داوری این مسابقه گفت: داوری نهایی آثار آخر هفته انجام می شود. استقبال از این جشنواره در سطح بین المللی عالی بوده است تا جایی که 88 کشور در ان شرکت کرده اند و  4200 اثر بین المللی در این جشنواره حضور دارد.

وی افزود: داریم رایزنی هایی را انجام می دهیم که بعد از جشنواره این آثار را به شکل عمومی به نمایش در بیاوریم. 1500 ، 1000 و 500 یورو به ترتیب برای نفرات اول تا سوم در نظر گرفته شده است؛ 7 جایزه 2 میلیون تومانی هم برای هنرمندان ایرانی در نظر گرفته ایم و تندیس، لوح تقدیر و کتاب هم به این عزیزان اهدا می شود.

دبیر جشنواره «ما کرونا را شکست می دهیم» افزود: تاکنون چهار داور خارجی این رقابت بین المللی شامل اری اوزبک از ترکیه، لیوی وانگ از چین، نیکلاو ورونتسوف از روسیه و مارسیو لیته از برزیل، آرائ خود را اعلام کرده اند و  چهار داور ایرانی که شامل بهرام عظیمی، محمدحسین نیرومند، خودم و نماینده دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت می شود، تا پایان این هفته نتایج نهایی قضاوت خود را اعلام خواهند کرد.

وی اظهار داشت: به دلیل شرایطی که به سبب ویروس کرونا به وجود آمده است به احتمال خیلی زیاد اختتامیه جشنواره را به صورت آنلاین برگزار می کنیم.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی در پایان در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که همزمان دبیر بودن و داوری کردن کار را برای شما سخت نمی کند، گفت: 9 نفر آثار را داوری می کنند، من خودم چون که از ابتدا تا انتهای کار را حضور داشته ام در جریان کل جزئیات هستم، اتفاقا این که همزمان دبیر و داور جشنواره هستم کار را ساده می کند به خاطر این که جلوی یک سری مشکلات گرفته می شود.

شایان ذکر است فراخوان مسابقه ما کرونا را شکست می دهیم در 13 اسفندماه 1398 منتشر شد و هنرمندان حدود 40 روز فرصت داشتند که آثارشان را برای آن ارسال کنند.

گفتگو از احسان رستمیان

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608659
ارسال نظر
نظرات