شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:05 منتشر شده در مورخ: 1399/02/23 شناسه خبر: 1608745
رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد؛

بازگشایی موقت سایت دفع زباله آزادشهر / مهلت یکماهه به استانداری برای رفع مشکلات

بازگشایی موقت سایت دفع زباله آزادشهر / مهلت یکماهه به استانداری برای رفع مشکلات
رئیس کل دادگستری استان از بازگشایی موقت سایت دفع زباله آزادشهر خبرداد و گفت: به استانداری برای رفع مشکلات سایت پسماند این شهرستان مهلت یک ماهه داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ هادی هاشمیان  امروز در نشست جلسه امروز کارگروه گسترش عدل و آزادی های مشروع دادگستری استانف اظهار کرد: در  سرکشی دوره ای چند روز پیش از سایت زباله آزادشهر، اهالی این شهر از بوی بد سایت زباله در نزدیکی شهر شکایت داشتند و در همین دیدار  دادستان این شهرستان را مسئول پیگیری موضوع کردیم که نتیجه آن دستور بستن سایت دفع زباله شرق استان در آزادشهر بود .

وی افزود: در جلسه امروز از معاون عمرانی استاندار برای ارائه توضیحات درباره این سایت دعوت شد و پس از بررسی موضوع تا پایان خرداد به استانداری فرصت داده شد تا برای رفع بوی بد و مشکلات این سایت پسماند اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: همچنین مقرر شد همزمان در این مدت ، محیط زیست و سایر دستگاه های اجرایی  دیگر منشا های احتمالی بوی بد این شهرستان را بررسی و گزارش آن را به دادگستری ارائه کنند .

هاشمیان گفت: برای جلوگیری از مشکل دفع زباله، این سایت از امروز دوباره بازگشایی می شود اما اگر پس  از گذشت مهلت تعیین شده مشکل همچنان به قوت خود باقی باشد اقدامات قضایی لازم انجام خواهد شد .

اختصاص 8 میلیارد تومان برای رفع مشکلات سایت زباله آزادشهر

معاون عمرانی استاندار گلستان هم در این جلسه از اختصاص 8 میلیارد تومان برای رفع مشکلات سایت زباله آزادشهر خبرداد و گفت:  تا پایان خرداد بخشی از سایت که احتمال داده می شود منشا بیشتر بو های نامطبوع ناشی از آن باشد  ساماندهی و با بستری از خاک پوشانده و درختکاری شود.

میرمحمد غراوی افزود: همزمان با رفع مشکلات گودال دفع سایت زباله ، ساخت بخش تازه ای برای دفن استاندارد زباله و جمع آوری شیرابه ها در این سایت آغاز می شود که امیدواریم با مجموع این اقدامات در آینده مشکلات این سایت  کاملا رفع شود .

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در ادامه با انتقاد از عملکرد دستگاه های اجرایی در زمینه مدیریت پسماند گفت: نظارت دستگاه های اجرایی باید به گونه ای باشد که بودجه در همان موضوع پسماند هزینه شود نه انکه محملی برای جذب کادر اداری اضافی شود و به حیاط خلوتی برای شرکتها  و افراد خاص تبدیل شود.

گفتنی است؛ با شکایت مردم آزادشهر از بوی بد سایت دفع زباله شرق استان که در فاصله دو و نیم کیلومتری این شهر قرار دارد ، رئیس کل دادگستری استان ، دادستان این شهر را مامور بررسی و پیگیری این موضوع کرد که در نهایت با دستور دادستان فعالیت این سایت متوقف شد .

با توقف فعالیت این سایت برای رفع مشکلات مردم امروز در دادگستری استان جلسه ای با حضور مسئولان قضایی و استانداری تشکیل شد .

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1608745
ارسال نظر
نظرات