شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1399/02/23 شناسه خبر: 1608769
در گفت و گو با دبیر جشنواره "تجلی وفاق"

ارسال بیش از 30 هزار اثر ادبی و هنری به جشنواره مردمی خدمت

ارسال بیش از 30 هزار اثر ادبی و هنری به جشنواره مردمی خدمت
رضایی با اشاره به ارسال 30 هزار اثرادبی و هنری به جشنواره خدمت گفت: این جشنواره در راستای لبیک به مطالبه رهبری و در جهت ثبت حماسه آفرینی مدافعان سلامت و تجلیل از آنان، از اسفند 98 آغاز به کار کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی رضایی دبیر جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور و نخستین جشنواره "تجلی وفاق" (جشنواره خدمت) با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره خدمت در راستای تجلیل از زحمات کادر درمانی کشور افزود: در راستای لبیک به مقام معظم رهبری درتقدیر و تشکر از کادرخدوم بهداشتی و درمانی کشور، در صدد بر آمدیم با برگزاری جشنواره ای تحت عنوان "تجلی وفاق" با دریافت آثار در زمینه های مختلف هنری، جلوه های مختلف این ایثارگری و خدمت رسانی را به همگان و به نسل های آتی کشور معرفی کنیم و یقینا جشنواره خدمت، گامی بلند در راستای حمایت از آثار ادبی و هنری با موضوع مدافعان سلامت است.

وی تاکید کرد: با شیوع بیماری منحوس کرونا درسطح کشور، اقدامات مقابله، پیشگیری و درمان توسط کادر بهداشت و درمان کشور و همچنین اقدامات مقابله ای اعم از ضدعفونی معابر و محلات و شهرها، تهیه و تولید ماسک و دستکش و سایر امکانات پزشکی توسط بسیجیان، کمک مومنانه به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از این بیماری توسط خادمین شهدا و گروه های جهادی انجام شده است. حال در جهت تاکید و فرمان رهبری برای ثبت حماسه آفرینی های مدافعان سلامت؛ قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، ضمن ثبت این اقدامات برای آیندگان، از اسفندماه سال 98 اقدام به برگزاری جشنواره ملی تجلی وفاق در رشته های هنری فیلم ،عکس،مستند، خاطره، دلنوشته، پوستر و ... کرده است.

رضایی با اشاره به اینکه جهادگران، خادمین شهدا و نیروهای بسیجی در کنار تلاش های مدافعان سلامت، تلاش گسترده ای در راستای مقابله با ویروس کرونا داشته اند، اظهار داشت: پزشکان، پرستاران و کادر درمانی زحمات فراوانی در راستای درمان بیماران کرونا کشیده اند که شایسته تقدیر است و در کنار این فعالیت ها، تلاش های گروه های بسیجی، مردمی، جهادگر و خادم الشهدا در جهت ضدعفونی کردن معابر، تهیه وسایل بهداشتی مورد نیاز کادر درمانی و مردم، برگزاری رزمایش انفاق مومنانه و ... حائز اهمیت است که باید از آنان تجلیل کرد و جشنواره خدمت ثبت کننده تمام این تلاش ها و از خود گذشتگی هاست.

دبیر نخستین جشنواره "تجلی وفاق" خاطر نشان کرد: با انجام تبلیغات صورت گرفته، تاکنون بیش از 30هزار اثر به دبیرخانه جشنواره تجلی وفاق(جشنواره خدمت) ارسال شده است و پیش بینی می شود ارسال آثار ادبی و هنری به این جشنواره تا 100 هزار اثر نیز افزایش پیدا کند.

رضایی، در خصوص مهلت ارسال آثار به جشنواره مردمی اظهار داشت: خرداد ماه، آخرین فرصت ارسال آثار به این جشنواره است و با اعلام عادی شدن اوضاع توسط ستادفرماندهی مقابله با کرونا در کشور و داوری آثار ارسال شده، اختتامیه این جشنواره با تجلیل از برگزیدگانش برگزار خواهد شد.

دبیر جشنواره خدمت در پایان گفت: تا به امروز بسیج هنرمندان ،بسیج جامعه پزشکی،سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه های استانی ،صداوسیما ،کمیته خادمین شهدا،دانشگاه های علوم پزشکی و سایر نهادها و ارگان ها حضور فعال و موثری را در برگزاری این جشنواره مردمی داشته اند.

https://www.dana.ir/1608769
ارسال نظر
نظرات