شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1399/02/23 شناسه خبر: 1608770
فرماندار اسلام آباد غرب:

دهیاران اصول مبارزه با آتش سوزی جنگل‌ها را فرا می‌گیرند

دهیاران اصول مبارزه با آتش سوزی جنگل‌ها را فرا می‌گیرند
فرماندار اسلام آباد غرب گفت: دهیاران و بهره برداران مراتع اصول مبارزه با آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع را فرا می‌گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، جهانبخش حیدری در جلسه ستاد بحران با موضوع پیشگیری از آتش سوزی اظهار داشت: مهمترین مرحله از پیشگیری در این گونه مسائل، بحث آموزش است که ستاد های تشکیل شده در بخش ها باید این مهم را در نظر بگیرند و کلاس های آموزشی هدفدار برگزار کنند.

وی افزود:خط مقدم مقابله با آتش سوزیها در جنگلها و مراتع در شهرستان، بهره برداران از مراتع و دهیاران هستند که لازم است طی چند روز آینده دوره‌های آموزشی تخصصی برای آن‌ها برگزار شود و آن‌ها نیز با همکاری اهالی دلسوز روستا، حافظ منابع طبیعی منطقه خود باشند.

فرماندار اسلام آباد غرب در زمینه پیشگیری از آتش سوزی بر استفاده از توان مردمی در همه امور و زمینه‌ها تاکید کرد و گفت: مجموعه درکنار دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا و هیئت مصلحین و معتمدین و پایگاههای مقاومت روستایی ظرفیت های بسیارتوانمندی هستند که می شود درمواقع آتش سوزی از این توان آنها به شکل شایسته استفاده کرد.

این مسئول گفت: با استفاده از سیستم اطلاع رسانی قوی به گردشگران، دامداران و عشایر در طبیعت از طریق رسانه ها، فضای مجازی و پیامک می توان در درراستای پیشگیری از آتش سوزی ها استفاده کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1608770
ارسال نظر
نظرات