شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1399/02/24 شناسه خبر: 1609081
فرماندار هرسین خبر داد؛

خلع ید زمین‌های غیر فعال در شهرک صنعتی هرسین

خلع ید زمین‌های غیر فعال در شهرک صنعتی هرسین
فرماندار هرسین از خلع ید زمین‌های غیر فعال در شهرک صنعتی هرسین خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، امیر شاه آبادی در اولین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان ضمن انتقاد از دلال بازی و خرید و فروش زمین های شهرک صنعتی هرسین در بنگاههای معاملات ملکی اظهار داشت : زمین هایی که توسط شرکت شهرک های صنعتی در شهرک صنعتی‌ هرسین واگذار شده اند دارای طرح و زمانبندی اجرای طرح هستند.

وی افزود: بر اساس مذاکرات انجام شده با مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمانشاه مقرر شد کسانی که در زمانبندی مشخص شده طرح خود را در شهرک مذکور اجرا نکرده اند خلع ید خواهند شد و این زمین ها بدست سرمایه گذاران واقعی خواهد رسید.

فرماندار هرسین ضمن تشریح اقدامات قابل توجه دولت در راستای حمایت از جامعه کارگری و واحد های صنعتی از زمان شیوع کرونا خاطر نشان کرد: کارگرانی که در واحدهای صنعتی تعدیل شده اند و هنوز در سامانه مربوطه به منظور بهره مندی از خدمات دولت ثبت نام نکرده اند، هر چه سریع تر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی بیان داشت: در بحث حوادث ناشی از کرونا تا امروز نیروی های کاری که در کارخانجات تعدیل شده اند در بخش بیستون ۴۴ نفر و در بخش مرکزی هرسین ۲۶۵ نفر در سامانه مربوطه ثبت نام کرده اند .

شاه آبادی همچنین بر احصاء آمار واحدهای تولیدی و کسب و کارهای کارگری خسارت دیده ی ناشی از کرونا تاکید کرد و گفت: مدیران ادارات صمت و تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در اسرع وقت اطلاعات خود در این راستا به روز کنند.

فرماندار هرسین گفت:با توجه به اینکه سالجاری از طرف مقام معظم رهبری بعنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است از مدیران ادارات انتظار میرود جهادی عمل کنند و با ارائه ایده و برنامه های جدید در ایجاد اشتغال برای جوانان ، رونق چرخ صنعت و تولید محصولات صد در صد ایرانی سهیم باشند.

وی همچنین در ادامه سخنانش به تشریح اقدامات انجام شده در این شهرستان در راستای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت و بیان داشت : در سال گذشته با پرداخت ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات زمینه اشتغال ۱۲۳۱ نفر در قالب ۷۰۸ طرح در حوزه کشاورزی ، خدمات ، صنعت و صنایع فراهم شده است و اسامی کلیه این افراد با مشخصات طرح ها در سامانه کارا موجود است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1609081
ارسال نظر
نظرات