شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1399/02/25 شناسه خبر: 1609276
اداره الابختکی شورای شهر؟!

رنج‌نامه شهردار از مصوبات غیرقانونی پارلمان محلی

رنج‌نامه شهردار از مصوبات غیرقانونی پارلمان محلی
شهردار کرمانشاه در نامه ای از مصوبات غیرقانونی شورای شهر کرمانشاه گلایه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، چند ماهی می‌شود میانه بین برخی از شورای شهری‌ها به سردستگی رییس شورا و شهردار کرمانشاه شکرآب شده است و در هر جلسه‌ای سمت و سوی تیر و ترکش صحبت‌هایشان را به سوی یکدیگر نشانه می‌روند.

رییس شورا که داعیه شهردار شدن دارد و قبلا هم از مدعیان جلوس بر کرسی بلدیه کرمانشاه بود اما بخت و اقبال و رای اعضا با او یار نبود ؛ بعد از حاشیه‌هایی که از استعفا و تنش بین اعضا برای انتخاب شهردار داشت، حالا پا را در یک کفش کرده که شهردار گوش به فرمان شورا نیست و بالا بروید و پایین بیایید این شهردار به درد کرمانشاه نمی‌خورد.

بگذریم از اینکه این مدافع سرسخت دیروز شهردار امروز مخالف سرسخت او شده، اما بهانه‌های او برای عدم حضور شهردار در جلسات شورا و بی‌توجهی به مصوبات شورا داد سعید طلوعی شهردار کرمانشاه را درآورده و او در یک رنج‌نامه خطاب به رییس شورا پاسخ تمام این مسائل را داده است.

در نامه شهردار قید شده که «لوایح و طرح‌ها به سه قسم است، عادی، یک فوریتی و دوفوریتی که در صورت تشخیص فوریت لوایح از طرف هیات رییسه شوراها باید موضوع را به شهردار برای حضور در جلسه به صورت کتبی اطلاع‌ دهند تا در صورت ضرورت شهردار یا نماینده قانونی وی در جلسه حضور یابند که در هیچ یک از لوایح و طرح‌های دارای فوریت این مهم از سوی رییس شورای شهر کرمانشاه رعایت نشده است».

با این وجود شهردار کرمانشاه نماینده خود را که از مدیران با سابقه و مجرب شهرداری است برای شرکت در جلسات معرفی کرده که با برخورد نامناسب رییس شورای شهر از حضور در جلسات منع شده است!

در نامه شهردار آمده است که شورا چنانچه سوال از شهردار دارد باید به صورت کتبی ارسال کند تا در صورت نیاز پاسخ‌های مناسب ارائه شود؛ چگونه ممکن است برای توضیحات سوالاتی که از آنها با خبر نیستم در شورا حضور یابم و پاسخ مناسب ارائه دهم. ظاهرا این نوع از سوال و جواب از شهردار با این روش در هیچ‌ جای کشور مرسوم نبوده و مغایر با قانون است.

در نامه شهردار قید شده که چون در هیچ کدام از طرح‌های مصوب شورا قانون رعایت نشده و شهرداری هم خود را محق به انجام آن نمی‌داند.

شورای شهر هیچ توجهی به لوایح شهرداری جهت رفع مشکلات مردم  نمی‌کند و برخی از این لوایح ماه‌ها مسکوت مانده ست.

آنچه از این نامه شهردار برداشت می‌شود چیزی جز این تصور که شورای شهر الابختکی اداره می‌شود نیست و ظاهرا آقای رییس شورا فقط می‌خواهد همه گوش به فرمان او باشند و اوامر خود را مر قانون می‌داند!

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1609276
ارسال نظر
نظرات