شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 11:29 منتشر شده در مورخ: 1399/02/25 شناسه خبر: 1609281
فرماندار گرگان:

کشاورزان از آتش زدن بقایای محصولات خودداری کنند

کشاورزان از آتش زدن بقایای محصولات خودداری کنند
حمیدی، فرماندار گرگان گفت: کشاورزان از آتش زدن بقایای محصولات خودداری کنند زیرا آسیب فراوانی به خاک می رساند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ همه در فصول کشت و برداشت محصولات نگرانی هایی بابت، حمل و نقل و  آتش زدن بقایای محصولات بعد از برداشت وجود دارد.

مسئولان استان و کارشناسان کشاورزی هم همواره توصیه های فراوانی را در این حوزه دارند.

طی سالهای اخیر نماینده ولی فقیه در استان نیز به این قضیه ورود پیدا کرده وبه کشت کم آب توصیه کرده و از کشاورزان خواسته است؛ ازآتش زدن بقایای محصولات کشاورزی بعد از برداشت خود جلوگیری کنند تا موجب آسیب به خاک نشود.

 محمد حمیدی فرماندار گرگان هم در این‌باره اظهار کرد: 50درصد از کمباین ها خارج از  گرگان در فصل برداشت گندم فعالیت می کنند که نیاز است کنترل کیفی این ادوات کشاورزی انجام شود.

وی افزود: در فصل برداشت با افزایش کرایه حمل و نقل و کمبود کامیون رو به رو هستیم که باید تدابیر لازم برای این بخش ها اندیشیده شود.

فرماندار گرگان تصریح کرد: روزانه 200 کامیون در فصل برداشت محصولات پاییزه در گرگان مورد نیاز است که برای تامین آن از سوی اداره حمل و نقل باید برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان از آتش زدن بقایای محصولات خودداری کنند، گفت: علاوه بر آسیب جدی به محیط زیست همه مواد مورد نیاز موجود در خاک جهت کشت گیاه را از بین خواهد برد و این جرم محسوب می شود.

حمیدی در خاتمه  از دستگاه های اجرایی خواست در فصل برداشت با جهاد کشاورزی همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1609281
ارسال نظر
نظرات