شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:30 منتشر شده در مورخ: 1399/02/25 شناسه خبر: 1609283
سرپرست اداره محیط زیست فاروج خبرداد:

تحویل ۲ بره میش وحشی توسط شهروندان فاروجی به اداره محیط زیست

تحویل ۲ بره میش وحشی توسط شهروندان فاروجی به اداره محیط زیست
عبدالرحمان زحمتی گفت: طی هفته گذشته دو راس بره میش وحشی توسط شهروندان فاروجی به اداره محیط زیست فاروج تحویل داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالرحمان زحمتی، سرپرست اداره محیط زیست فاروج در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: یک راس بره میش وحشی  توسط شهروند فاروجی به اداره محیط زیست تحویل داده شد و این اداره نیز به جهت ادامه حیات،  حیوان را به صورت امانت به یکی از دوستداران محیط زیست تحویل داد.


زحمتی با بیان اینکه در هفته جاری دو راس بره به محیط زیست تحویل داده شده است،به شهروندان توصیه کرد به هیچ وجه این حیوانات را از زیستگاه طبیعی‌شان جدا نکنند.

وی افزود: بسیاری از افراد، نوزادان حیوانات وحشی را در طبیعت درحالی که تنها هستند مشاهده می‌کنند و با تصور آنکه مادرشان ازبین رفته و یا بچه‌های خود را رها کرده است از روی دلسوزی آن‌ها را به‌همراه خود از طبیعت خارج نموده به خانه می‌برند و یا به ادارات محیط زیست تحویل می‌دهند.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فاروج اظهار داشت: خارج کردن نوزادان جانوران وحشی از زیستگاه طبیعی اشتباه بزرگی است که هرچند با نیت خیر انجام شود اما آسیب جبران ناپذیری را به طبیعت وارد می‌کند.

وی افزود: این تصور که نوزادان جانوران وحشی که در طبیعت تنها مشاهده می‌شوند، حتما از سوی مادرشان رها شده و یا مادر آن‌ها تلف شده، تصور اشتباهی است.

 زحمتی خاطر نشان کرد: در صورت مواجه با نوزادان جانوران وحشی در طبیعت بدون آنکه به آن‌ها دست بزنید، بلافاصله از آن مکان فاصله بگیرید تا حیوان مادر بتواند به سراغ بچه‌های خود بازگردد.

 

انتهای پیام/م.شادکام

https://www.dana.ir/1609283
ارسال نظر
نظرات