شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:29 منتشر شده در مورخ: 1399/02/25 شناسه خبر: 1609378
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی کرمانشاه خبر داد:

ارائه خدمات خادمیاران رضوی در بخش‌های مختلف برای مقابله با کرونا/موج همدلی و مواسات عوارض اقتصادی کرونا را به حداقل رسانده است

ارائه خدمات خادمیاران رضوی در بخش‌های مختلف برای مقابله با کرونا/موج همدلی و مواسات عوارض اقتصادی کرونا را به حداقل رسانده است
سید محمد جعفر امامیان گفت: خادمیاران رضوی با تاسی به حضرت رضا (ع) از ابتدای شیوع ویروس کرونا در بخش‌های مختلف خدمات ارائه می دهند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز , امروز پنج شنبه آیین‌توزیع ۷۵۰۰ بسته معیشتی  با همکاری آستان قدس رضوی و کمیته امداد در کرمانشاه برگزار شد، مشروح خبرها به شرح ذیل است:

توزیع ۷۵۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا

۷۵۰۰ بسته معیشتی با همکاری آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز پنج شنبه بین افراد تحت پوشش کمیته امداد و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا در استان کرمانشاه توزیع شد.

محسن رخصی مدیرکل کمیته‌امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت هفته اطعام ایتام و در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش همدلی و مواسات امروز با همکاری آستان قدس رضوی تعداد ۷۵۰۰ بسته حمایتی و معیشتی بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته‌امداد (ره) استان کرمانشاه پس از توصیه‌های مقام معظم رهبری برای برگزاری رزمایش کمک‌های مومنانه و کمک به مردم آسیب دیده و هم نوعان خود به صحنه آمد، گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان بحث پخت غذای گرم را شروع کردیم.

مدیرکل کمیته‌امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: تا امروز ۷۰ هزار پرس غذای گرم در این آشپزخانه‌های مهدوی آماده و بین نیازمندان و مددجویان کمیته امداد توزیع شده است.

این مسئول بیان داشت: همچنین تا امروز ۳۰ هزار بسته معیشتی در اقصی نقاط استان و روستاهای اطراف توزیع شده است.

مدیر کل کمیته‌امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه اظهار داشت: کمک‌های این نهاد و همچنین همکاری و همدلی نیکوکاران برای توزیع سبد کالایی و غذای گرم بین مددجویان و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا در راستای رزمایش مواسات و کمک مومنانه صورت گرفته و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

وی ادامه داد: حدود ۴۵۰ حامی جدید در طول ماه رمضان امسال به جمع حامیان اضافه شدند و تلاش برای جذب حامیان جدید ادامه خواهد داشت.

رخصی با بیان اینکه در حال حاضر محسنین استان توسط ۳۰ هزار حامی حمایت می‌شوند، گفت: سعی می کنیم‌تا پایان سالجاری تعداد حامیان را به ۴۰ هزار نفر برسانیم.

موج همدلی و مواسات عوارض اقتصادی کرونا را به حداقل رسانده است

آیت الله مصطفی علما در آیین‌توزیع ۷۵۰۰ بسته معیشتی که با همکاری آستان قدس رضوی و کمیته امداد برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که در آیات قرآن اشاره شده است یکی از موضوعاتی که خداوند بر آن تأکید دارد انفاق در راه او است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه افزود: مواسات و انفاق مردم ایران در مقابله با ویروس کرونا در دنیا بی نظیر است.

وی گفت: این موج همدلی که در بین هموطنان به وجود آمده است عوارض اقتصادی شیوع ویروس کرونا را به حداقل رسانده است.

آیت الله علما به نمایش جلوه‌هایی از همدلی و کمک به نیازمندان، گفت: در این بسیاری از افراد با مال و جان خود به دیگران کمک کردند و در راه خدا جهاد انجام دادند و می‌توان گفت بالاترین انفاق را انجام دادند.

وی ادامه داد: امروز این خدمات بوی دفاع مقدس را می‌دهد و می‌بینیم هر کس هر چه دارد در طبق اخلاص گذاشته و به میدان آمده است.

امام جمعه کرمانشاه بیان داشت: با این همدلی‌ها برکات بر کشور ما نازل می‌شود و شاهدیم با تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر کشور ما حاکم است توانستیم در مقابله با این ویروس جلوتر از کشورهای غربی بدرخشیم.

ارائه خدمات خادمیاران رضوی در بخش‌های مختلف برای مقابله با کرونا

سید محمد جعفر امامیان امروز پنج شنبه در آیین‌توزیع ۷۵۰۰ بسته معیشتی که با همکاری آستان قدس رضوی و کمیته امداد برگزار شد، اظهار داشت: خادمیاران رضوی با تاسی به حضرت رضا (ع) از ابتدای شیوع ویروس کرونا در بخش‌های مختلف به آحاد جامعه و به خصوص کادر درمانی ارائه خدمات داشتند.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان کرمانشاه افزود: راه‌اندازی خط تولید ماسک و توزیع مواد ضدعفونی کننده از جمله این فعالیت‌ها است.

وی با بیان اینکه همواره در پرتو عنایات امام رضا (ع) بوده‌ایم، گفت: همچنین اجرای برنامه‌های معنوی، زیارت مجازی، توزیع تبرکات، تقدیر از پزشکان و پرستاران و … از دیگر اقدامات انجام شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: امروز نیز با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) و خیرین استان‌توانستیم ۷۵۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۲۰۰ هزار تومان تهیه کنیم.

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه این بسته‌ها شده است، ادامه داد: بسته‌ها شامل برنج، روغن، حبوبات، رب گوجه فرنگی، ماکارانی، پنیر، خرما، قند و شکر است.

امامیان اظهار داشت: بسته‌ها در ۸ منطقه و به صورت محله‌ای بین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا طی امروز و فردا توزیع می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1609378
ارسال نظر
نظرات