شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1399/02/27 شناسه خبر: 1609659
یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

ضربه به محور مقاومت پشت‌پرده خلع سلاح حزب‌الله است

ضربه به محور مقاومت پشت‌پرده خلع سلاح حزب‌الله است
حمیدرضا ترقی، تامین امنیت اسرائیل و شکستن مقاومت در برابر جنایات این رژیم جعلی را پشت‌پرده خلع سلاح حزب‌الله عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: فشار آمریکا، فرانسه و آلمان علیه مقاومت و تاکید بر دولت لبنان برای خلع سلاح گروه‌های مقاومت در لبنان در راستای تامین امنیت اسرائیل و جلوگیری از هرگونه ایستادگی و مقاومت در برابر تجاوزات اسرائیلی ها است.

وی افزود: از سه سال پیش نیز همین موضوع خلع سلاح حزب الله توسط فرانسه و آمریکا دنبال شده و به ایجاد بی‌ثباتی در لبنان و تحریک مردم علیه دولت و بلاتکلیف گذاشتن آن برای مدت های مختلف در راستای تضعیف قدرت دولت لبنان در مقابل اسرائیل انجام شده است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: برای اینکه در لبنان امکان تصمیم‌گیری برای مقاومت و ایستادگی در برابر تجاوزات اسرائیل ایجاد نشود، در حال حاضر منابع نفتی آمریکا در نقاطی قرار دارد که در اختیار سازمان ملل است و عوامل سازمان ملل در آنجا مستقر هستند و همچنین بخشی از لبنان در تصرف اسرائیل است و اجازه نمی‌دهند دولت لبنان از منابع خود برای تامین هزینه ها استفاده کند.

ترقی گفت: در نتیجه اخیرا شورای امنیت به توصیه آمریکا، آلمان و فرانسه درصدد است حزب الله را که نقش اصلی در دفاع بیرونی در برابر تجاوزات به لبنان دارد با خلع سلاح کردن آن هم به مقاومت ضربه بزند و هم لبنان را فاقد یک ارتش مدافع در برابر تهاجمات بیرونی کند.

وی عنوان کرد: بر اساس قانون اساسی فعلی لبنان ارتش این کشور تنها نظیر نیروی انتظامی در داخل لبنان عمل می‌کند و اختیاری برای دفاع از مرزها ندارد بنابراین حزب‌الله اکنون مکمل ارتش لبنان در برابر تهاجمات داخلی و خارجی اسرائیل است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: آنها با این کار درصدد اعمال فشار سیاسی بر دولت لبنان هستند تا دولت لبنان را در برابر حزب‌الله قرار دهند در حالی که نه دولت و نه ملت لبنان این خواسته دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت را نخواهند پذیرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1609659
ارسال نظر
نظرات