شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 09:15 منتشر شده در مورخ: 1399/02/27 شناسه خبر: 1609677

طرحی در سنای آمریکا برای قطع کمک آمریکا به لبنان

طرحی در سنای آمریکا برای قطع کمک آمریکا به لبنان
نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا طرحی ارائه داده که خواستار قطع کمک دولت این کشور به لبنان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک نماینده مجلس سنای آمریکا طرحی پیشنهاد داده که خواستار قطع کمک این کشور به لبنان است. 

 
پایگاه «واشنگتن‌فری‌بیکن» که از رسانه‌های نزدیک به نومحافظه‌کاران آمریکایی است گزارش داده بسیاری از نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا به دنبال قطع کمک این کشور به لبنان هستند. استدلال این نماینده‌ها این است که نظام سیاسی لبنان تقریباً به طور کامل در اختیار حزب‌الله لبنان قرار دارد. 
 
«تد کروز»، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس در مجلس سنای آمریکا طرحی ارائه داده که از دولت «دونالد ترامپ» می‌خواهد کمک سالانه ۱۰۰ میلیون دلاری به لبنان را «تا زمانی که حزب‌الله این کشور را کنترل می‌کند» قطع کند. 
 
این طرح خواستار ممنوع شدن هر گونه کمک به دولت لبنان تا زمانی است که رئیس‌جمهور بتواند تأیید کند که حزب‌الله نقشی در دولت لبنان ندارد و از نفوذ بر روی آن برخوردار نیست. 
 
پایگاه واشنگتن‌فری‌بیکن نوشته این طرح احتمالاً با حمایت نماینده‌های جمهوری‌خواه مواجه خواهد شد اما تضمینی برای به تصویب رسیدن آن نیست. 
 
چند روز پیش «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا گفته بود دولت این کشور به دلیل آنکه وزارت بهداشت لبنان به حزب‌الله لبنان است از کمک به آن برای مبارزه با کرونا خودداری خواهد کرد.
 
شنکر گفت: «حزب‌الله شریک دولت لبنان است و این دولت مورد حمایت حزب الله است و ما پول به وزارت بهداشت نمی‌دهیم؛ برای اینکه این وزارتخانه از سوی حزب‌الله مدیریت می‌شود».
 
منبع: فارس
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1609677
ارسال نظر
نظرات