شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:57 منتشر شده در مورخ: 1399/02/27 شناسه خبر: 1609748
فوق تخصص بیماری‌های عفونی در گفت وگو با دانا؛

بازگشایی مراکز تجاری و عمومی اقدامی عجولانه بود/ باید منتظر موج بزرگ شیوع کرونا باشیم

بازگشایی مراکز تجاری و عمومی اقدامی عجولانه بود/ باید منتظر موج بزرگ شیوع کرونا باشیم
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: اقدام دولت در بازگشایی مراکز تجاری و عمومی اقدامی عجولانه بود اما اگر می‌توانست افراد با درآمدهای ناپایدار را به صورت مداوم در ایام بیماری کرونا تحت پوشش قرار می‌داد به طور قطع این بازگشایی نباید صورت می‌گرفت.

شروین شکوهی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا اظهار کرد: برخی از مردم تاکنون از پروتکل اعلام شده از سوی وزارت بهداشت به طور قطعی تبعبت نکرده‌اند به طوری که در متروی تهران حتی روی صندلی‌های با علائم نشان گذاری شده برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی می‌نشینند.

وی افزود: به طور کلی ماسک برای مقابله با انتقال بیماری کوئید19 است و اگر تمامی مردم در فضاهای بسته از ماسک استفاده کنند می‌توان حتی از ماسک های با کیفیت معمولی نیز استفاده کرد.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به آغاز به کار برخی اماکن تجاری و پر تردد در شهرها، تأکید کرد: اقدام دولت در بازگشایی مراکز تجاری و عمومی اقدامی عجولانه بود اما اگر می‌توانست افراد با درآمدهای ناپایدار را به صورت مداوم در ایام بیماری کرونا تحت پوشش قرار می‌داد به طور قطع این بازگشایی نباید صورت می‌گرفت.

وی ادامه داد: برخی از مردم نیز از نظر معیشتی دچار اختلال شده اند و دولت نیز باید به آن ها توجه می کرد تا بتوانند امورات روزانه زندگی‌های خود را فراهم کند.

دکتر شکوهی با انتقاد از برخی افراد جامعه، خواستار نگاه ویژه مردم به رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی در ایام مقابله با کرونا شد و خاطرنشان کرد: شاید برای برخی ها کرونا مهم نباشد اما باید بدانند اگر یک نفر از آن ها مبتلا به این ویروس شود می تواند افراد نزدیک خود را به کام مرگ بکشاند، از این رو باید توجه جدی به این ویروس در جامعه شود.

وی یادآور شد: توجه به بهداشت فردی و مسائل این چینی تنها یک مسئولیت فردی نیست بلکه یک مسئولیت اجتماعی است و مردم باید سعی کنند مراقبت های بهداشتی را یک اصل بدانند.

وی با اشاره به عدم رعایت برخی از مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم و همچنین آغاز موج جدید اپیدمی کرونا تصریح کرد: از نظر علمی و با توجه به شرایط موجود در جامعه ما انتظار آغاز یک موج بسیار بزرگ از شیوع کرونا را خواهیم داشت اما احتمالا به سمت ایمنی جمعی می رویم و این مستلزم آن است که ماه ها این بیماری در میان مردم باشد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با بیان اینکه نقش رسانه ها می تواند در کنترل و یا آگاه سازی مردم در شیوع کرونا مهم تلقی شود، عنوان کرد: رسانه ها در ابتدای شیوع بیماری دچار سردرگمی شده بودند اما در ادامه با پزشکان همراه شدند و مردم را نسبت به میزان آسیب های این ویروس آگاه کردند، به نظر رسانه ها باید به مردم بگویند که تنها راه مقابله با این بیماری ماندن در خانه است.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1609748
ارسال نظر
نظرات