شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1399/02/27 شناسه خبر: 1609856
امام جمعه هفشجان:

شب‌های قدر شب‌های سرنوشت‌سازی است/ همه در شب‌های قدر از فرصت بازگشت به سمت خدا بهره‌مند شوند

شب‌های قدر شب‌های سرنوشت‌سازی است/ همه در شب‌های قدر از فرصت بازگشت به سمت خدا بهره‌مند شوند
حجت الااسلام سیدحسن جلالی امام جمعه هفشجان گفت: مردم باید در شب‌های قدر از فرصت برگشت به سمت خدا استفاده کنند چرا که خواسته‌ها و حاجت‌های بندگان در شب‌های قدر به اجابت می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سیدحسن جلالی امام جمعه هفشجان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: درآیات و روایات زیادی از فضلیت های لیالی قدر ذکر شده است به گونه ای که طبق دستور قرآن در سوره قدر به آیه شریفه لیله القدر خیر من الف شهر نیز اشاره شده و گفته شب قدر از هزار ماه جایگاهش بالاتر و با ارزش تر است.

وی با اشاره به اینکه  دو اصل در خصوص شب های قدر وجود دارد  تصریح کرد: یک نکته در خصوص شب های قدر این است که آیا این شب به واسطه نزول قرآن ارزش پیدا کرده ؟ یا اینکه شب قدر آنقدر مهم بوده است که آیه  لیله القدر خیر من الف شهر نزول پیدا کرده است؟

حجت الاسلام جلالی ادامه داد: به خاطر عظمت این شب  آیه فوق بر قلب نازنین پیامبر(ص)  نازل شده است که خداوند اهمیت فوق العاده شب های قدر را نشان  میدهد.

وی با اذعان بر اینکه ملائکه به عالم ، تنزل دارند گفت: تمام ملائکه و کائنات همه توجه خود را در شب های قدر به انسان ها دارند .

حجت الاسلام جلالی اذعان کرد: در شب های قدر به عنایت خاص خداوند  همه کائنات و ملائکه  به زمین می آیند تا در این شب ها سرنوشت بندگان را رقم بزنند.

وی با اذعان بر اینکه شب های قدر شب های سرنوشت سازی است گفت: در شب های قدر بهترین دعا می تواند سلامتی باشد که اگر سلامتی برای یک انسان وجود نداشته باشد زندگی کردن هم برای او معنا ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید در شب های قدر از فرصت برگشت به سمت خدا استفاده کنند عنوان کرد: خواسته ها و حاجت های بندگان در شب های قدر به اجابت می رسد.

حجت الاسلام جلالی خاطر نشان کرد: در شب های قدر امام زمان (عج) خواسته های ما را امضا می کند و امید است آن امضا برای همه ما رقم بخورد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز همه دنیا درگیر ویروس کرونا هستند و شب های قدر فرصتی است تا از خداوند بخواهیم که ما را از این ویروس به سلامت گذر دهد که نعمتی بالاتر از سلامتی برای  یک انسان نمی تواند باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1609856
ارسال نظر
نظرات