شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1399/02/27 شناسه خبر: 1609880
مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی خبر داد

افزایش ۴ برابری تولید روی در خراسان جنوبی

افزایش ۴ برابری تولید روی در خراسان جنوبی
جلالیان گفت: طی فروردین ماه سه هزار تن ماده معدنی در معدن روی ملوند تولید شده که نشان از افزایش چهار برابری تولید نسبت به استخراج اسمی معدن دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، علیرضا جلالیان مدیر مجتمع محدوده‌های اکتشافی خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از تولیدسه هزار تن ماده معدنی در معدن روی ملوند طی فرودین ماه امسال خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با میزان استخراج اسمی معدن مندرج در پروانه بهره برداری(۸۳۰ تن) افزایش حدود ۴ برابری را نشان می‌دهد.

 
وی افزود: با عنایت به ابلاغ قرارداد مشارکت به سرمایه‌گذار جهت تجهیز، بهره‌برداری و تولید ماده معدنی در معدن روی ملوند مطابق با برنامه زمان بندی و طرح بهره برداری، معدن از ابتدای آذرماه ۹۸ فعال و در ۴ ماه پایانی سال گذشته حدود ۵ هزار و ۵۰۰ تن ماده معدنی تولید شد که این رقم تقریبا حدود دو برابر ظرفیت استخراج اسمی معدن بوده است.
 
جلالیان با اشاره به نامگذاری امسال به نام “جهش تولید” از سوی مقام معظم رهبری، ادامه داد: در راستای تحقق شعار سال و عمل به منویات معظم له در سال جاری برنامه ریزی لازم جهت افزایش تولید تا سقف ۲۵هزار تن در سال ۹۹ در دستور کاری این مجتمع قرار گرفته است.
 
مدیر مجتمع محدوده‌های اکتشافی خراسان‌جنوبی بیان کرد: با همت و تلاش سرمایه گذار و همچنین پیگیری‌های مستمر کارشناسان مجتمع خوشبختانه در فروردین ماه سال جاری حدود ۳هزار تن ماده معدنی در این معدن تولید شد که نشان از اهتمام سرمایه گذار جهت پویایی معدن و تحقق هدف تعیین شده است.
 
معدن روی ملوند دارای ذخیره ۱۷۰ هزار تن کانسنگ روی با عیار ۶٫۳ درصد می‌باشد که بهره‌برداری از آن در قالب مشارکت با بخش خصوصی در حال انجام است و در حال حاضر نیز ۲۵ نفر به صورت مستقیم در این معدن مشغول به فعالیت هستند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1609880
ارسال نظر
نظرات