شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1399/02/28 شناسه خبر: 1610016
در مراسم احیای شب بیست و سوم رمضان مطرح شد:

عدالت عصاره همه اوصاف حضرت ولی عصر(عج) است/ لازمه مبارزه با ظلم، کسب نورانیت است

عدالت عصاره همه اوصاف حضرت ولی عصر(عج) است/ لازمه مبارزه با ظلم، کسب نورانیت است
آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل به تبیین ویژگی های عصر ظهور پرداخت و با بیان اینکه عدالت عصاره همه اوصاف حضرت ولی عصر(عج) است، گفت: لازمه مبارزه با ظلم در جهان هستی، کسب نورانیت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه اردبیل در مراسم سومین شب از لیالی قدر با بیان اینکه شب بیست و سوم ماه رمضان اختصاص به امام زمان(عج) دارد، گفت: وجود حضرت ولی عصر(عج)دلیل عقلانیت و عاقبت به خیری عالم است.

وی افزود: اگر قرار باشد مصلح جهانی نباشد دنیا به محل جانی ها تبدیل شده و برای نامحرمان بشریت سفره خونریزی و فسادپهن خواهد شد.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ثمره تلاش های انبیاء این است که دنیا به دست صالحین اداره شود، گفت: امر الهی نیز بر این است.

وی به توصیف کرامت انسانی پرداخت و با بیان اینکه جمال عالم، حضرت ولی عصر(عج) است، گفت: وجود عالم بسته به وجود حضرت امیر المونین امام علی(ع) است.

آیت الله عاملی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه جمال عالم عقلانیت به حیات انسان ها بسته است، گفت: در روایات است، اگر از عمر عالم یک روز بماند آن روز آنقدر طولانی خواهد شد تا امام زمان(عج) ظهور کند چراکه عالم عاقبت دارد.

وی به مفاهیم نماز اشاره کرد و گفت: کار خداوند متعال همه خیر و نیکویی است و هرکس که بتواند با امام زمان(ع)ارتباط پیدا کند و گره هایی از گره های نهضت را باز کند رستگار خواهد شد چراکه تمام اولیای خدا نگاهشان به امام زمان(عج) است.

این مبلغ اسلامی به علت غیبت طولانی حضرت ولی عصر(عج) اشاره کرد و گفت: در طول این غیبت عده ای به خاطر اعمال ناپسند تمام داشته های خود را از دست می دهند در حالیکه عده ای هم به خاطر کسب رضای الهی سعادتمند می شوند.

وی به استغاثه حضرت موسی(ع) در رابطه با آخرالزمان با خداوند متعال اشاره کرد و گفت: حضرت موسی(ع) از خداوند متعال خواست تا وی را  از آل محمد(ص) قرار دهد چراکه به مقامات آخرین فرستاده خداوند در جهان هستی غبطه می خورد با اینکه خود به مقام کلام الهی دست یافته بود و خداوند متعال پیش از این نیز 9 عامل مهم به حضرت موسی(ع) اختصاص داده بود که به هیچ پیامبری نداده بود.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه طبق روایات ائمه معصومین (ع) اوصاف همه انبیاء در حضرت ولی عصر(عج) جمع شده است، گفت: نورانیتی که در امام زمان(عج) نهفته است جمال عالم را در حیرت فرو خواهد برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خود غیبت دارای اثرات تربیتی، اجتماعی و روحی است به وظیفه انسان ها در دوران غیبت اشاره کرد و گفت: مهمترین وظیفه مومنین در دوران غیبت عدم انجام فعل گناه است.

این خطیب توانمند اردبیلی به واقعه کربلا اشاره کرد و با بیان اینکه جنایت کربلا مسیر زندگی بشر را منحرف کرد، گفت: اگر شیعیان وظایف خود را به درستی انجام دهند  و از انجام فعل گناه آلود خود داری کنند، ظهور حضرت بقیه الله نیز به زودی محقق خواهد شد.

وی از اعتقاد به عنوان دومین وظیفه مهم شیعیان در دوران غیبت نام برد و گفت: اعتقاد تاثیر مهمی در زندگی انسان ها دارد چراکه آنها را به منتظر واقعی تبدیل می کند.

آیت الله عاملی از صلح به عنوان یکی از ویژگی های عصر امام زمان(عج) نام برد و گفت: یکی از وظایف مومنین در دوران غیبت جلوگیری از فساد در زمین است.

وی از عدالت به عنوان مهمترین ویژگی امام زمان(عج) نام برد و گفت: عدالت عصاره همه اوصاف حضرت ولی عصر(عج) است چراکه امام زمان(عج) بعد از ظهور  زمین و آسمان را پر از عدالت کرده و با ظالمان دشمنی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل از غدیر، بعثت و عاشورا به عنوان هویت مسلمانان و ایرانیان نام برد و گفت: شایسته است همه مومنین به ویژه مسئولین کشور در همه امور زندگی از آموزش گرفته تا اقتصاد، سیاست، انتخابات و حتی آداب و رسوم عدالت را ملاک اصلی اعمال خود قرار دهند  چراکه برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است.

وی با بیان اینکه در عالم سیاست و تجارت باید نورانیت ایجاد شود تا کار ها درست پیش بروند، تصریح کرد: لازمه مبارزه با ظلم در جهان هستی، کسب نورانیت است.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه شیعه پر از محتوا است، گفت: دست یابی به معرفت رسول اکرم(ص) نیز ایجاد نور معنویت در دل ها است.

وی با بیان اینکه اگر عشق به امام زمان(عج) در مومنین با غیرت توأم باشد، بی حجابی،روزه خواری، خیانت به بیت المال نیز در جامعه کم رنگ تر خواهد شد چراکه نور ایمان، از بین برنده هوس در جامعه است.

انتهای پیام/ج

 

 • برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است
 • برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است
 • برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است
 • برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است
 • برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است
 • برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است
 • برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است
 • برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است
 • برقراری عدالت افضل تر از 70سال عبادت است
https://www.dana.ir/1610016
ارسال نظر
نظرات