شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/02/28 شناسه خبر: 1610149
مدیرکل انتقال خون کرمانشاه خبر داد؛

کاهش ۳۵ درصدی اهدای خون در کرمانشاه

کاهش ۳۵ درصدی اهدای خون در کرمانشاه
پژمان صالحی گفت: اهدای خون در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پژمان صالحی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، از کاهش ۳۵ درصدی مشارکت مردم برای اهدای خون در اولین شب قدر سال ۱۳۹۹ نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: ایام شب قدر مراجعه مردم به سازمان انتقال خون استان کرمانشاه بسیار کاهش یافته است.

وی افزود: این در حالی است که ما در ایام شب قدر در سازمان انتقال خون تا ساعت ۱۲ شب آماده ارائه خدمت رسانی به اهدا کننده‌های خون خواهیم بود.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: طی مدت دو ماه گذشته مراجعه و اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد کاهش داشته است.

این مسئول بیان داشت: در ماه مبارک رمضان بعد از افطار همکاران ما در سازمان انتقال خون مستقر هستند و بعدازظهرها از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه تا ساعت ۲۳ و در شب‌های قدر تا ۱۲ شب به اهدا کننده‌های خون ارائه خدمت خواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: آمار مبتلایان به کرونا روز به روز در حال افزایش است و این نیاز وجود دارد که افرادی که دچار بیماری کرونا شده و بهبود یافتند برای اهدای پلاسمای خود به دیگر بیماران بستری در بیمارستان اهدا کنند.

صالحی فر بیان داشت: پلاسمای خون افراد بهبود یافته از بیماری کرونا پس از یک ماه، قابل اهدا است و البته دریافت پلاسما در مرکز اصلی سازمان انتقال خون صورت نمی‌گیرد، بلکه در مرکز منزه انجام می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: افرادی که مبتلا به کرونا شدند و پس از بهبودی کامل برای اهدای پلاسمای خود، باید وقت قبلی بگیرند لذا قبل از مراجعه به مرکز منزه با شماره تلفن ۳۸۲۳۹۵۹۴ تماس بگیرند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه در پایان ضمن دعوت از مردم به مشارکت بیشتر در امر انسانی و نجات بخش اهدای خون، گفت: به دلیل نیاز روزانه بیماران، چشم انتظار حضور و مشارکت بیشتر مردم مهربان و ایثارگر کرمانشاهی در مراکز اهدای خون هستیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1610149
ارسال نظر
نظرات