شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:47 منتشر شده در مورخ: 1399/02/29 شناسه خبر: 1610450
متخصص بیماری‌های عفونی در گفت‌وگو با دانا مطرح کرد؛

ضرورت آموزش صحیح مقابله با کرونا در جامعه/ باید از ورود به مکان‌های آلوده پرهیز شود

ضرورت آموزش صحیح مقابله با کرونا در جامعه/ باید از ورود به مکان‌های آلوده پرهیز شود
محمدرضا ناظر، متخصص بیماری های عفونی گفت: ویروس کرونا ساختمان موزاییکی ندارد و این خطر وجود دارد که ماندگاری طولانی تری داشته باشد، پس باید یاد بگیریم با این ویروس زندگی کنیم و بهتراست مردم و اصناف مختلف فاصله گذاری اجتماعی را به گونه علمی یاد بگیرند.

 محمدرضا ناظر، متخصص بیماری‌های عفونی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در جامعه، اظهار کرد: وزارت بهداشت بهتر بود برای هر کدام از صنوف فعال جامعه آموزش های جداگانه‌ای را بگذارد تا بتوانیم به درستی طرح فاصله گذاری اجتماعی را مطرح کنیم، نمی‌توان با یک خط کش تمامی صنوف و اماکن فعال در جامعه را مورد بررسی قرار داد.

وی ادامه داد: افراد در مجامع عمومی باید سعی کنند از وسایل شخصی استفاده کنند، باید شیرآب سرویس‌های بهداشتی در مکان های عمومی به گونه ای باشد که افراد با آن تماس نداشته باشند و یا پدالی باشد.

این متخصص بیماری های عفونی، تماس از طریق عوامل غیر مستقیم را یکی از علل شیوع ویروس کرونا در مکان‌های عمومی خواند و گفت: خدمات دهندگان به جامعه سعی کنند خدماتشان از پشت پنجره و یا با ایجاد یک حائل بین مردم ارائه دهند چرا که در صورت انتشار ترشحات هم اجناس و هم خود افراد در هاپیرمارکتها دچار آلودگی به ویروس می شوند.

این استاد دانشگاه تماس تنفسی را یکی دیگر از علل انتقال ویروس کرونا دانست و عنوان کرد: تماس تنفسی کمتر از فاصله دومتری می تواند موجب آلوده شدن افراد به ویروس کرونا شود و این را افراد باید رعایت کنند.

وی بر لزوم استفاده از ماسک در تمامی محیط ها تأکید کرد و اظهار داشت: شاید ماسک زدن به تنهایی در برخی محیط ها کافی نباشد به طور مثال در محیط هایی که دارای دود بسیار هست آیا آن دود از ماسک عبور نمی‌کند و ریه را دچار خفگی نمی‌کند؟ پس باید علاوه بر ماسک از ورود به محیط های آلوده نیز خودداری کنیم.

این پزشک متخصص استفاده ماسک و تهویه را دو الزام برای مکان های سربسته دانست و ابراز کرد: تهویه موجب کاهش عملکرد ویروس ها در یک محیط سربسته می شود، از این رو نیاز جدی محیط های بسته، انتقال هوا و استقرار یک تهویه مناسب برای به دور بودن از شیوع کرونا است.

ناظر، بهداشت دستها و رعایت فاصله اجتماعی را مهم خواند و گفت: این دو باید همواره مورد توجه جدی قرار گیرند تا بتوان از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرد.

وی با اشاره به نقش تغذیه در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها ابراز کرد: مردم در ایامی که ویروس کرونا جامعه را تهدید می کند سعی کنند از غذاهای ایرانی گرم و آب پز استفاده کنند.

این پزشک متخصص عنوان کرد: ویروس کرونا ساختمان موزاییکی ندارد و این خطر وجود دارد که ماندگاری طولانی تری داشته باشد، پس باید یاد بگیریم با این ویروس زندگی کنیم و بهتراست مردم و اصناف مختلف فاصله گذاری اجتماعی را به گونه علمی یاد بگیرند.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1610450
ارسال نظر
نظرات