شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 16:48 منتشر شده در مورخ: 1399/02/29 شناسه خبر: 1610606
پوران درخشنده در گفت و گو با دانا؛

فرهنگ و هنر کرمانشاه بی شک مدیون استاد بنی عامریان است/ او معلم اخلاق و انسانیت بود

فرهنگ و هنر کرمانشاه بی شک مدیون استاد بنی عامریان است/ او معلم اخلاق و انسانیت بود
پوران درخشنده، نویسنده و کارگردان سینمای ایران که خود را از شاگردان استاد عامریان می داند، وی را استادی متواضع، افتاده و انسانی ارزشمند می دانست که فرهنگ و هنر کرمانشاه قطعا مدیون استاد عباس بنی عامریان است.

پوران درخشنده، نویسنده و کارگردان سینمای ایران در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با تسلیت درگذشت استاد عباس بنی عامریان، وی را از بزرگان فرهنگ و هنر کشور و استان کرمانشاه و افتخار این استان معرفی کرد.

درخشنده افزود: استاد بنی عامریان عاشقی بودند که اگر چیزی در این استان بعدها شکل گرفت، به خاطر عشق و علاقه ای بود که این انسان بزرگوار به شاگردهایش داشت. ایشان استاد من بودند وعلاوه بر اینکه معلم و استاد خط و نقاشی بود، علاوه بر اینکه استاد تئاتر بود، فراتر از آن ها معلم اخلاق و انسانیت بود.

درخشنده، تهیه کننده و کارگردان سینما در ادامه گفت: زحماتی که استاد عامریان برای تئاتر کرمانشاه کشید، بی شک ماندگار و جاودانه است. کسانی که سالیان سال در کنار او بودند؛ تایید می کنند که تئاتر کرمانشاه با وجود عباس بنی عامریان برای خودش جایگاهی پیدا کرده است. فرهنگ و هنر کرمانشاه قطعا مدیون استاد عباس بنی عامریان است.

این هنرمند زن سینمای ایران که اصالتا کرمانشاهی است و از شاگردان استاد بنی عامریان، درباره اخلاق و خلقیات او گفت: در کنار تمامی هنرهای بنی عامریان، او استادی متواضع، افتاده و انسانی ارزشمند بود. مدام به دنبال کشف استعدادهای جدید از میان شاگردان خود بود تا به شایستگی کسی این راه را ادامه دهد و از شاگردان خود به شدت حمایت می کرد. مدام به فکر شاگردان خود بود تا با هنر انس پیدا کنند و از خطرات و آسیب های اجتماعی در امان باشند. تمام تلاش خود را می کرد تا جوانان با استعداد کرمانشاهی را جذب هنر و تئاتر بکند.

گروه فرهنگی شبکه اطلاع رسانی دانا ضمن تسلیت به خانواده استاد عباس بنی عامریان و جامعه هنری، به خانم درخشنده نیز بابت درگذشت خواهرعزیزشان تسلیت عرض می کند.

عباس بنی عامریان بازنشسته‌ی آموزش و پرورش، نویسنده و کارگردان و از تاثیرگذاران هنر‌های نمایشی استان کرمانشاه بود.

مرحوم بنی عامریان همچنین مدرس دوره‌های مختلف آموزش تئاتر و موسس گروه تئاتر آفرینش در سال ۱۳۷۷ بود.
این هنرمند پیشکسوت تئاتر در هنر خوشنویسی نیز استاد بود و در دهه‌ی ۶۰، مدیریت انجمن خوشنویسان ایران را در کرمانشاه، برعهده داشت. حضور وی در رادیو و تلویزیون هم پررنگ بود و در عرصه‌ی نقالی فعالیت می‌کرد.
حضور در چند جشنواره‌ی ملی و بین المللی تئاتر هم در کارنامه‌ی مرحوم عباس بنی عامریان دیده می‌شود.
این هنرمند فقید روز جمعه ۲۶ اردیبهشت ماه در سن ۸۳ سالگی دار فانی را وداع گفت و پیکر این هنرمند و پیشکسوت تئاتر، دیروز یکشنبه با حضور جمعی از مردم و اهالی هنر در کرمانشاه تشییع و در قطعه هنرمندان باغ فردوس کرمانشاه، آرام گرفت.

گفت وگو از احسان رستمیان

https://www.dana.ir/1610606
ارسال نظر
نظرات