شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 21:03 منتشر شده در مورخ: 1399/02/29 شناسه خبر: 1610612
مدیر اندیشکده مطالعات راهبردی کریمه:

رژیم اسرائیل حتی یک روز هم نمی تواند بدون کمک نظامی و قدرت سیاسی آمریکا پابرجا بماند

رژیم اسرائیل حتی یک روز هم نمی تواند بدون کمک نظامی و قدرت سیاسی آمریکا پابرجا بماند
مجتبی اشرافی گفت: مقاومت مردمی قدرتمندترین سلاح در برابر این رژیم سفاک و اشغالگر و حامیانش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، مجتبی اشرافی مدیر اندیشکده مطالعات راهبردی کریمه در تبیین بیانیه روز قدس این اندیشکده بیان داشت: قدس سرزمینی است که برای پیروان همه مذاهب الهی، قابل احترام و مقدس است. قدس محل معراج پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و اولین قبله مسلمانان جهان است.

این کارشناسی ارشد علوم سیاسی گرایش روابط بین الملل افزود: قریب به هفتاد و دو سال است که سرزمین فلسطین در اشغال رژیم جعلی و کودک کش اسرائیل قرار دارد. و قریب به همین مدت است که ملت فلسطین با قدرتمندترین ماشین جنگی و سخت افزار قدرتمند نظامی و پادگانی که تاکنون توسط ایادی شیطان و استکبار جهانی و امپراطوری ایالات متحده مونتاژ شده است، روبرو بوده و مجاهدانه در ذیل مکتب مقاومت و در جهت احقاق حقوق از دست رفته ی خود تلاش و مجاهدت می کنند و چراغ مقاومت را در مقابل زر و زور و ظلم روشن نگه داشته اند.

اشرفی اضافه کرد: مقاومت ملت رنج دیده و در اسارت فلسطین، بارها و بارها به ما یادآوری می کند که ظرفیت یک ملت برای سازماندهی، بسیج و مقاومت برای ده ها سال و نسل ها تا رسیدن به آزادی ممکن و شدنی است و بنابراین رژیم اسرائیل با همه هیمنه و قدرت سخت افزاری خود نمی تواند روح مقاومت مردم فلسطین را بشکند.

این استاد دانشگاه در ادامه اظهار داشت: رژیم اسرائیل حتی یک روز هم نمی تواند بدون کمک نظامی، پوشش دیپلماتیک و قدرت سیاسی و اقتصادی ایالات متحده پابرجا بماند و آن پاسگاه استعماری و آپارتاید را زنده نگه دارد. مقاومت ملت فلسطین در برابر رژیم آپارتاید و جعلی اسرائیل، برای ایالات متحده و رژیم اسرائیل کشنده و ویران کننده است؛ زیرا آنها می دانند که نمی توانند روح  مقاومت را در ملت فلسطین از بین ببرند و یا استقامت آنها را بشکنند و حتی روز به روز هم شاهد تسری مکتب مقاومت به سایر ملل جهان و گسترش این روحیه انقلابی در میان سایر جوامع مظلوم هستند.

مدیر اندیشکده مطالعات راهبردی کریمه در پایان تاکید کرد: روز قدس، یک روز جهانی و روز روبرو شدن با ظالمان و اعاده حق مظلومین است. بنابراین، لزوم تجدید بیعت با آرمان های ملت در رنج فلسطین و دفاع از انسانیت و شرافت و مبارزه با باطل، در روز قدس، بدیهی و روشن و تعطیل¬ناشدنی است؛ چراکه حیات اسلام نیز در این موضوع یعنی مبارزه با ظلم تجلی یافته استه است. «روز  قدس، روز زندگی اسلام است» (صحیفه امام ؛ ج 9 ، ص 277).

به گزارش شیرازه، چندین سال است که با تدبیر و درایت معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی رحمه الله علیه، برپایی راهپیمایی در یوم الله قدس به نقطه عطفی در مبارزات ملت فلسطین تبدیل شده و به تاریخ طولانی این مبارزه اصالت بخشیده است. صهیونیست ها و سردمداران سفاک این رژیم همان¬طور که بارها اذعان کرده‌اند، تنها به اشغال قلمرو فلسطین و قدس رضایت ندارند و اگر با مقاومت ملت فلسطین و واکنش مردم مسلمان در مقابل آرمان های توسعه طلبانه خود روبرو نشوند، آرزوی دستیابی به یک رؤیای زمینی از نیل تا فرات را در سر می¬پرورانند. و البته مقاومت گسترده و مداوم ملت مظلوم فلسطین و حمایت جهانی از حق طلبی فلسطینیان است که رؤیای این رژیم جعلی را با شکست مواجه نموده است. بنابراین ملت فلسطین تا حذف کامل و محو رژیم اشغالگر از صحنه هستی همواره به حمایت مسلمانان و آزادمردان در سراسر جهان اسلام نیاز دارد. از این رو روز قدس یکی از مظاهر حمایت جهانی از مردم رنج دیده فلسطین و از ضروریات اشاعه و ترویج فرهنگ ضداستکباری در سراسر جهان و البته منطبق بر منافع ملی کشور ما و امنیت پایدار در منطقه خاورمیانه است.

اما رژیم اشغالگر قدس علیرغم برخورداری از هر نوع سلاح پیشرفته، هواپیماهای بدون سرنشین و تانک، نمی تواند غزه محاصره شده، منزوی و فقیر را شکست داده یا ساکت کند. مقاومت مردمی قدرتمندترین سلاح در برابر این رژیم سفاک و اشغالگر و حامیانش است. آگاهی و بسیج ملت فلسطین و ملل آزاد جهان نسبت به این مسأله و زنده نگه داشتن یوم الله قدس، از هر سلاحی که ایالات متحده می¬تواند برای این رژیم کودک کش فراهم کرده یا در سرزمین های اشغالی مستقر کند، قدرتمندتر است و ایادی استکبار از همین مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا گفتن های ملل مسلمان در راهپیمایی های هرساله روز جهانی قدس ترس و اضطراب دارند و روز به روز مرگ و نیستی خود را در پس این آگاهی و آزادگی جهانی نزدیک تر می بینند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1610612
ارسال نظر
نظرات