شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 15:23 منتشر شده در مورخ: 1399/02/30 شناسه خبر: 1610783
مسئول بسیج کارمندی استان کرمان خبر داد؛

منطقه کپرنشین چاه ابراهیم رودبار جنوب اولین ایستگاه توزیع کمک‌های مومنانه+عکس

منطقه کپرنشین چاه ابراهیم رودبار جنوب اولین ایستگاه توزیع کمک‌های مومنانه+عکس
جواد جلالی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون 2 مرحله رزمایش کمک های مومنانه توسط بسیج کارمندی انجام شده است، اولین مرحله زرزمایش کمک های مومنانه این قشر در دهه اول ماه مبارک با ارسال بسته های غذایی و توزیع آرد در منطقه کپرنشین چاه ابراهیم شهرستان رودبار جنوب انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد جلالی مسئول بسیج کارمندی استان کرمان در ارتباط با برگزاری میز خدمت و کمک های مومنانه این قشر به خبرنگار راه آرمان گفت: بسیج کارمندی استان کرمان در قالب اردوهای جهادی خدمت رسانی  به مردم سیل زده منطقه تکاب شهداد را آغاز کرده است.

وی افزود: در این اردوی جهادی ضمن سرکشی از روستاهای سیل زده و محروم بخش جنوبی تکاب شهداد، توزیع کمک های مومنانه به ارزش 50 میلیون ریال در قالب بسته هایی شامل برنج 10 کیلویی، رب گوجه، نخود، لوبیا، شکر، روغن مایع و سویا در این مناطق انجام شد.

مسئول بسیج کارمندی استان کرمان ابراز کرد: در جریان برگزاری این اردو نیازمندی ها و اولویت های مورد نیاز روستاهای سیل زده شناسایی شدند تا بتوانیم در اردوهای جهادی بعدی خدمات شایانی را به مردم محروم این مناطق ارائه دهیم.

منطقه کپرنشین چاه ابراهیم اولین ایستگاه توزیع کمک های مومنانه

جلالی تصریح کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون 2 مرحله رزمایش کمک های مومنانه توسط بسیج کارمندی انجام شده است، اولین مرحله زرزمایش کمک های مومنانه این قشر در دهه اول ماه مبارک با ارسال بسته های غذایی و توزیع آرد در منطقه کپرنشین چاه ابراهیم شهرستان رودبار جنوب انجام شد.

وی یادآور شد: بخش دوم رزمایش کمک های مومنانه مربوط به بخش شهداد کرمان است، بسیج کارمندی در نظر دارد تا پایان ماه رمضان این رزمایش را در نقاط مختلف استان اجرا کند.

مسئول بسیج کارمندی استان کرمان بیان کرد: در کنار برگزاری رزمایش کمک های مومنانه در استان، توزیع بسته های غذایی در حاشیه شهر کرمان، روستاهایی که از توابع بخش مرکزی هستند و خانواده های نیازمندی که در شهر کرمان قرار دارند، صورت می گیرد.

جلالی ادامه داد: ارزش کلی کمک های  نقدی مرحله اول 11 میلیون 850 هزار تومان، در مرحله دوم بالغ بر 100 میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شده است.

وی اظهار کرد: کمک های غیر نقدی مرحله اول شامل 10 میلیون تومان و در مرحله دوم به مبلغ 22 میلیون و 500 هزار تومان در بین اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

پایگاه های بسیج ادارات و دستگاه های اجرای تامین کننده کمک مومنانه

مسئول بسیج کارمندی استان کرمان تاکید کرد: کمک مومنانه این سازمان با استفاده از ظرفیت پایگاه های بسیج ادارات و دستگاه ها در سراسر استان جمع آوری کرده و ضمن شناسایی نیازمندان، در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی توزیع شده است.

جلالی در خصوص ادامه دار بودن این رزمایش گفت: رزمایش کمک مومنانه تا پایان ماه رمضان ادامه دارد و در تلاش هستیم تا یک مرحله دیگر را در آستانه عید فطر انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بسیج کارمندی به جز مشارکت فعال در رزمایش کمک های مومنانه، کمک های زیادی به مناطق سیل زده جنوب کرمان، شهداد و مقابله با کرونا روانه کرد.

مسئول بسیج کارمندی استان کرمان در ارتباط با برگزاری میز خدمت توسط قشر کارمندی استان تصریح کرد: میز خدمت در 2 بخش دستگاه های اجرایی و مصلای نماز جمعه اجرا می شود و هدف از ارائه آن خدمت رسانی به ارباب رجوع است.

جلالی مطرح کرد: میز خدمتی که در ادارات و دستگاه های اجرایی در حال انجام است، از سوی نهاد ریاست جمهوری ابلاغ شده اما هنوز پیاده سازی آن به خوبی صورت نگرفته است.

وی یادآور شد: سازمان بسیج کارمندی در تلاش است تا با استفاده از ظرفیت خود، میز خدمت به ویژه در بخش الکترونیکی را در فضای مجازی دنبال کند و ادارات باید زمینه ساز این بسترها باشند.

 میز خدمت رسیدگی به درخواست های مردمی را تسهیل می کند

مسئول بسیج کارمندی استان کرمان عنوان کرد: در اغلب ادارات بستر لازم برای اجرای میز خدمت فراهم نشده است، ایجاد این بسترها سبب می شود تا درخواست های مردم در قالب دولت الکترونیک بدون حضور در ادارات انجام شود.

جلالی ادامه داد: سازمان بسیج کارمندی قصد دارد در سال 99 به عنوان مطالبه گر به این مسئله ورود کنند، بخش مهمی در اجرای این میز مربوط به پاسخگویی به مردم و رضایتمندی است.

وی تاکید کرد: البته اجرای طرح میز خدمت در سطح کلان کشوری می تواند سبب کارآمدی نظام شود، سال گذشته به صورت هفتگی در نماز جمعه استان این اقدام انجام می شد.

مسئول بسیج کارمندی استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: جلسات مربوط به برگزاری میز خدمت انجام شده، اما با توجه به اینکه بخش اعظمی از این کار مربوط به برگزاری نماز جمعه است و در حال حاضر تعطیلی این فریضه برگزاری میز خدمت را هم تعطیل کرده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1610783
ارسال نظر
نظرات