شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1399/02/30 شناسه خبر: 1610826
در نشست اندیشکده انرژی اتاق کرمان مطرح شد؛

تغییر شگفت انگیز اقتصاد کرمان با استفاده از ظرفیت بخش انرژی/ شناخت وضعیت منابع استان باید در اولویت دغدغه ها قرار گیرد

تغییر شگفت انگیز اقتصاد کرمان با استفاده از ظرفیت بخش انرژی/ شناخت وضعیت منابع استان باید در اولویت دغدغه ها قرار گیرد
نشست اندیشکده انرژی اتاق کرمان با حضور جمعی از اساتید دانشگاه، فعالان بخش خصوصی و دولتی در حوزه انرژی با بیان نظرات و پیشنهادات برای فعالیت هر چه بهتر این اندیشکده برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان، سیدمهدی طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی کرمان صبح امروز در نشست اندیشکده انرژی اتاق کرمان اظهار کرد: انرژی و سهم آن در اقتصاد استان و زندگی مردم بسیار اهمیت دارد، سهم انرژی در میزان تولید ناخالص داخلی به عنوان یکی از پیشران های اقتصادی استان است و باید به آن توجه جدی داشت.

وی افزود: اتاق کرمان به عنوان مشاور سه قوه قصد دارد در اندیشکده انرژی با تجمیع سه رکن دولت، بخش خصوصی و دانشگاه موضوعات مهمی مانند افزایش بهره‌وری، توسعه بازار و مصرف بهینه را بررسی و با استفاده از دانش، تجربه و تخصص جمعی از فعالان این حوزه در استان، اندیشه‌ای را تولید و فعالیت کاملی را انجام دهد.

طبیب زاده بیان کرد: ارزش حامل های انرژی مصرفی با ارزش فروش آن‌ها بسیار تفاوت دارد، باید بتوان در اندیشکده انرژی برای روش های ذخیره انرژی و استفاده از پتانسیل های استان تدابیری اتخاذ کرد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان ابراز کرد: چگونگی حفظ سیاست های کلی کشور، بدون وارد شدن تنش به زندگی مردم باید بررسی شود، در حوزه مصرف بهینه و استفاده صحیح از آن باید مجموعه ها و مراکز پژوهشی مرتبط به کار گرفته شود.

تغییر شگفت انگیز اقتصاد استان کرمان با استفاده از ظرفیت بخش انرژی

در ادامه این نشست سیداحمد علوی دبیر اندیشکده تدبیر آب ایران گفت: برای موفق شدن در اندیشکده انرژی باید وضعیت موجود و وضعیت مطلوب را مشخص و سپس مسیری را برای رسیدن به هدف از ابتدا تا انتها تعریف کنیم.

وی افزود: معمولا نا آگاهی بین دو وضعیت موجود و مطلوب، همچنین عدم وجود نسخه‌ای شفاف و روشن برای ورود به اینگونه فعالیت ها، سردرگمی‌هایی را ایجاد می کند.

دبیر اندیشکده تدبیر آب ایران با بیان اینکه فعالیت اندیشکده ها باید تولید بسته ها و محتواهای سیاستی باشد، تصریح کرد: در اندیشکده تدبیر آب ایران، سه کارگروه سیاست پژوهی، ظرفیت سازی و ارتباطات تشکیل شده و هر سه کارگروه، هدف تغییر در وضعیت موجود را دنبال می کنند.

علوی خاطرنشان کرد: اقتصاد استان کرمان می تواند با استفاده از ظرفیت های بخش انرژی به طور معجزه آسایی تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه ما با کمبود دانش، داده و خرد روبرو هستیم، افزود: اگر داده ها صحیح و قابل دفاع تهیه شود همه در برابر تغییر تسلیم خواهند شد، اکنون اندیشکده آب به عنوان مرجع مطمئنی برای مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه های کشاورزی، نیرو و اتاق ایران است.

شناخت وضعیت منابع استان باید در اولویت دغدغه ها قرار گیرد

در ادامه  سید عبدالمجید جلائی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه باهنر کرمان اظهار کرد: باید بخش خصوصی، دولت و دانشگاه را در حوزه انرژی دغدغه‌مند کرد که دغدغه سازی باید یکی از فعالیت‌های مهم اندیشکده انرژی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مطالعات انجام شده را باید یکجا کرده و از موازی کاری جلوگیری کرد، شناخت وضعیت موجود انرژی و منابع استان باید در اولویت فعالیت ها و دغدغه ها قرار گیرد.

عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه باهنر کرمان گفت: همچنین فرهنگ سازی در حوزه انرژی در بین مسئولان و مردم باید با جدیت انجام شود چرا که این مسئله از هزینه های جدی اقتصادی و اجتماعی جلوگیری می‌کند.

گفتنی است در این نشست جمعی از اساتید دانشگاه، فعالان بخش خصوصی و دولتی در حوزه انرژی به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای فعالیت هر چه بهتر اندیشکده انرژی پرداختند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1610826
ارسال نظر
نظرات