شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 13:42 منتشر شده در مورخ: 1399/02/30 شناسه خبر: 1610882

برگزاری دوسالانه‌های هنر و معماری ونیز به تعویق افتاد

برگزاری دوسالانه‌های هنر و معماری ونیز به تعویق افتاد
برگزاری هفدهمین دوسالانه معماری و پنجاه و نهمین دوسالانه هنر ونیز به دلیل شیوع کرونا به ترتیب به سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ موکول شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کرونا بار دیگر برنامه‌های دنیای هنر را به هم ریخت. با هدف جلوگیری از گسترش این ویروس، پنجاه و نهمین دوره از دوسالانه هنر ونیز به سال ۲۰۲۲ موکول شد و زمانبندی‌ها برای برگزاری هفدهمین دوره از دوسالانه معماری ونیز نیز از امسال به سال ۲۰۲۱ تغییر کرد.

به نقل از بیانیه‌ای که صبح دوشنبه از سوی نهاد برگزارکننده این رویدادها منتشر شد، به تعویق انداختن برگزاری نمایشگاه معماری ونیز که قرار بود در ماه اوت آغاز به کار کند، تایید می‌کند که به خاطر استمرار مجموعه‌ای از مشکلات عینی برآمده از وضعیت اضطراری جاری، امکان جلو رفتن وجود ندارد.  

روبرتو چیکوتو (Roberto Cicutto) دبیر اجرایی دوسالانه معماری در خصوص به تعویق افتادن این رویداد گفت: چند روز گذشته واقعیت اوضاعی را که با آن روبه‌رو هستیم روشن کرد. با نهایت احترام برای کاری که همگی انجام دادیم، سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌کنندگان و با در نظر گرفتن مشکلاتی که تمام کشورها، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و استودیوهای معماری به دلیل بلاتکلیفی حوزه حمل و نقل، محدودیت‌های مسافرتی و اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کووید-۱۹ با آن روبه‌رو شده‌اند، تصمیم گرفتیم به نظر اکثریت که خواستار به تعویق افتادن دوسالانه معماری بودند، گوش کنیم.

با وجود برداشته شدن محدودیت‌های قرنطینه‌ای و بازگشایی موزه‌ها و دیگر مراکز فرهنگی در ایتالیا، برگزارکنندگان این رویداد آمادگی لازم را برای برگزاری تمام و کمال این نمایش در ماه اوت (مرداد-شهریور) در خود ندیدند. به این ترتیب، این دوره از دوسالانه معماری ونیز با عنوان چگونه با هم زندگی خواهیم کرد؟ در یک بازه شش ماهه از ۲۲ مه تا ۲۱ نوامبر ۲۰۲۱ (۱ خرداد تا ۳۰ آبان ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

بر طبق زمانبندی‌های جدید، دوسالانه هنر ونیز هم به مدت هفت ماه از ۲۳ آوریل تا ۲۷ نوامبر سال ۲۰۲۲ (۳ اردیبهشت تا ۶ آذر ۱۴۰۱) برگزار می‌شود.  

https://www.dana.ir/1610882
ارسال نظر
نظرات