شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1399/02/31 شناسه خبر: 1611093
با حضور مدیرعامل منابع آب ایران انجام می شود؛

افتتاح 3 طرح بزرگ آبی در سیستان و بلوچستان/سیلاب های سیستان کنترل و مشکلات آبرسانی روستاییان رفع می شود

افتتاح 3 طرح بزرگ آبی در سیستان و بلوچستان/سیلاب های سیستان کنترل و مشکلات آبرسانی روستاییان رفع می شود
محمد دلمرادی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان وبلوچستان از افتتاح سه طرح بزرگ آبی با سرمایه گذاری ۳۵۶ میلیارد تومانی در سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد دلمرادی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان وبلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: وزارت نیرو سیستان و بلوچستان را به عنوان مقصد چهارم سفرهای خود در قالب پویش ملی «هر هفته الف ب ایران» انتخاب کرده است و محمدحاج رسولی ها، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران فردا در سفر به استان به طور رسمی بهره برداری از سه پروژه بزرگ این استان را کلید می زند.


وی با بیان این که مراسم افتتاح این پروژه ها به صورت ویدئو کنفرانس در ارتباط زنده با رئیس جمهور و وزیر نیرو ادامه داد: سازه کنترلی بین چاه نیمه یک وسه و خروجی مستقل چاه نیمه ٤ دو پروژه شهرستان زهک است که با اعتبار 211 میلیارد تومان و با هدف تامین بهینه آب شرب شهرها و روستاها، رفع مشکلات آبرسانی در برخی مناطق و البته جداسازی آب شرب و کشاورزی به بهره برداری می رسد.

به گفته این مقام مسئول، طرح مهندسی و ساماندهی رودخانه سیستان نیز با اعتباری بالغ بر 145 میلیارد تومان و با هدف کنترل سیلاب های سیستان، ترمیم نقاط آسیب پذیر و هدایت سیلاب به تالاب بین المللی هامون در این سفر به بهره برداری می رسد.

دلمرادی اذعان کرد: بهبود وضعیت آب شرب شهری و روستایی، جداسازی آب شرب و کشاورزی،‌ کنترل سیلاب های رودخانه سیستان و اشتغال 650 نفر به صورت مستقیم از جمله مهم ترین اهداف وزارت نیرو بری اجرای این پروژه ها است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو دی ماه سال گذشته نیز در قالب این پویش 3 پروژه افتتاحی و کلنگ زنی با اعتباری بالغ بر 328 میلیارد تومان را در  سیستان و بلوچستان عملیاتی کرد.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1611093
ارسال نظر
نظرات