شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1399/02/31 شناسه خبر: 1611161
با ورود یک نهاد امنیتی صورت گرفت؛

بازگشت دکلهای بیکار به کار

بازگشت دکلهای بیکار به کار
با ورود یک نهاد امنیتی به دلیل مخاطرات ناشی از بیکاری کارکنان شاغل در دکل های حفاری، دکل هایی که به دستور زنگنه بیکار شده بودند دوباره در موقعیت جدید به کار گرفته شدند.

به گزارش خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اواسط اردیبهشت ماه بود که بیژن زنگنه دستور ترخیص 20 دکل حفاری مناطق نفتخیز جنوبی را صادر کرد پیگیری خبرنگار دانا از مسئولان مناطق نفتخیز حاکی از این بود که به دلیل کاهش قیمت نفت و همچنین عدم فروش نفت ایران در بازار که بعد ها مشخص شد صادرات نفت ایران در فروردین و اوایل اردیبهشت ماه به زیر 200 هزار بشکه ر روز رسیده است چنین تصمیمی از سوی وزیر نفت گرفته شده است.

در همین هنگام بود که برخی از رسانه ها اعلام کردند این دکل ها فرسوده هستند و هزینه تولید نفت با این دکل ها بالا است بنابراین صرفه اقتصادی ندارد که این دکل ها با چنین قیمت های پایینی نفت تولید کنند.

پس از انکه این خبرها در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد برخی از کارشناسان در نهادهای نظارتی و امنیتی به وزیر نفت هشدار دادند که اگر نتوانند برای بیکاری کارکنان این دکل ها که تعدادشان نیز بالا است فکری کنند مناطق نفتخیز جنوب دچار بحران خواهد شد هرچند که مسئولان صنعت نفت در شرکت مناطق نفتخیز جنوب و همچنین شرکت ملی حفاری بارها اعلام کرده بودند کارکنان این دکل ها بیکار نمی شوند و حقوق و دستمزدها انها پرداخت خواهد شد.

این گزارش اضافه می کند پس از بررسی های صورت گرفته در یکی از مراکز امنیتی کشور نسبت به این دستور بیژن زنگنه تصمیم گرفته شد دکل های حفاری از میادین آزادگان شمالی جابه جا شوند و به مناطق توسعه نیافته منتقل شوند تا امکان تولید نفت در دیگر مناطق نفتخیز نیز وجود داشته باشد.

پیگیری خبرنگار دانا حاکی از ان است که تعداد دکل هایی که قرار بود تا شهریور ماه بیکار شوند 40 دکل حفاری بود که با تصمیمات گرفته شده تعداد این دکل ها به 37 دکل کاهش پیدا کرده است و این دکل ها مانند گذشته فعالیت خود را ادامه خواهند داد اما موقعیتشان در مناطق نفتخیز جنوب تغییر خواهد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1611161
ارسال نظر
نظرات