شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 12:21 منتشر شده در مورخ: 1399/02/31 شناسه خبر: 1611204

انتشار آلبوم «سرانجام گاهی» /عواید فروش آلبوم صرف ساخت مدرسه می شود

انتشار آلبوم «سرانجام گاهی» /عواید فروش آلبوم صرف ساخت مدرسه می شود
آلبوم اشعار احمدرضا احمدی با صدای او و موسیقی اردوان وثوقی به مناسبت هشتادمین سالگرد تولد این شاعر بزرگ منتشر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آلبوم اشعار «احمدرضا احمدی» با صدای او و موسیقی «اردوان وثوقی» به مناسبت هشتادمین سالگرد  تولد این شاعر بزرگ منتشر شد.

 

این آلبوم به تهیه کنندگی موسسه مردم نهاد مهرگیتی ساخته شده و چاپ و انتشار آن توسط استودیو صبا صورت گرفته است. تمامی عواید حاصل از فروش این اثر توسط موسسه مهرگیتی به مدرسه سازی در مناطق کمتر برخوردار کشور اختصاص خواهد یافت. 

اردوان وثوقی، آهنگساز و تنظیم کننده این اثر نیز در خصوص  تهیه این آلبوم گفت: ساخت موسیقی بر روی شعر و صدای شاعری همچون احمدرضا احمدی برای من مسئولیتی تاریخی ، انتخابی دشوار و بختی بلند بود. از این رو لازم می دانم پاره ای توضیحات درباره ساخت این آثار ارائه دهم: برای حفظ نقش تاریخی صدای شاعر و اصالت اشعار، تن صدای شاعر و روایت اشعار را موضوع اصلی ساخت موسیقی قرار دادم و از آهنگسازی مستقل فاصله گرفتم . انتخاب بر آن گذاردم که همه امکانات صدا را در خدمت شعر و صدای شاعر بگذارم تا به محصول شنیداری واحدی برسیم و شعر یا موسیقی تحت الشعاع یکدیگر قرار نگیرند و به نوعی به موسیقی شعر دست یابیم».

وی در ادامه افزود: پروژه ساخت موسیقی این اثر بسیار سخت گیرانه و با کیفیت بود، به طوری که ضبط  تمامی سازها و گروه کر به صورت زنده انجام شد. یک  گروه ۸۰  نفره در تهیه موسیقی این اثر همکاری کردند از جمله گروه کر فلارمونیک ایران به رهبری علیرضا شفقی نژاد که یکی از بزرگترین و موفق ترین گروهای کر در کشور است.

از احمد رضا احمدی بیش از ۱۸ مجموعه شعر، ۱۵ کتاب برای کودکان، دکلمه اشعار خودش در کاست یادگاری و اشعار حافظ، نیما، سهراب سپهری و شاعران معاصر منتشر شده است. در سال ۱۳۷۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسم بزرگداشت احمدرضا احمدی، تندیس «مداد پرنده» را به او اهدا کرد. در سال ۱۳۸۵ به عنوان شاعر برگزیده پنجمین دوره اهدای جایزه شعر «بیژن جلالی» انتخاب شد و در سال ۱۳۸۸ نامزد دریافت جایزه «هانس کریستین اندرسن» شد.

https://www.dana.ir/1611204
ارسال نظر
نظرات